Znemožněné Svitavy. Nymburk rozdrtil soupeře 96:56

0
Pohodář Ulihrach vzpomíná: cucák Nadal, pařmen Ivaniševič, blázni rodiče
Krejčí exkluzivně o Pastovi a kritice kouče: Tyhle věci nemám rád

Basketbalisté Nymburka deklasovali v dohrávce prvního kola NBL Svitavy o 40 bodů 96:56. Svému soupeři nedali osminásobní čeští šampioni šanci od začátku zápasu, když už první čtvrtinu vyhráli suverénně 30:6.

Další desetiminutovky byly vyrovnanější, ale Nymburk jistě kráčel za dosud nejvyšším ligovým vítězstvím v sezoně.

Středočeši postupně navyšovali svůj náskok. V první polovině poslední čtvrtiny se sice Svitavám povedlo snížit manko na rozdíl 26 bodů, ale závěr patřil opět Nymburku. V jeho dresu byl nejlepším střelcem s 21 body Lamayn Wilson.

Jednoznačný průběh měla také zápas Plzně s Ostravou, která zvítězila 95:75 a vede tabulku. O bod druhý Děčín má zápas k dobru. Nová huť vedla v zápase po úvodní čtvrtině 30:10 a bylo rozhodnuto.

V závěru druhé části hosté zvýšili až na rozdíl 27 bodů. Plzni nepomohlo ani 30 bodů, který vyrovnal nejlepší střelecký výkon sezony chomutovského Pavla Staňka. V ostravském celku se hned pět hráčů dostalo ve střelbě do dvouciferných čísel.

ČEZ Basketball Nymburk - Svitavy 96:56 (30:6, 55:24, 74:38)
Nejvíce bodů: Wilson 21, Simmons 15, Vyoral 14 - Kramný 13, Moravec 10. Rozhodčí: Dolinek, Galajda, Karásek. Trestné hody: 17/12 - 12/6. Fauly: 14:18. Trojky: 10:6.

Plzeň - Ostrava 75:95 (8:30, 33:60, 52:71)
Nejvíce bodů: Frána 30, Tóth 15, Vrubl 11 - Hughes 18, Inge 17, Stuchlý 14, Luettgerodt 13, Manusos 12. Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Kec.
Trestné hody: 22/15 - 23/18. Fauly: 25:23. Trojky: 4:7.