5. ledna 2012 • 14:09

Nejlepší Evropan v NBA Dirk Nowitzki je na metě 1000 zápasů

Autor: jip
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Herec Novotný kopal za Spartu. S kamarádem Pulkrabem řešil Slavii
Brno na dně: Jak vypadá tvrdá realita v klubu. Proč ještě Bartoněk neprodal? Roli hraje i Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO: Půl roku poté, co dovedl svůj Dallas v NBA k titulu šampionů, se německý basketbalista Dirk Nowitzki dočkal překročení další mety. V noci na čtvrtek odehrál proti Phoenixu svůj tisící zápas v lize, čímž se stal 98. hráčem, kterému se to podařilo.Nowitzki, přezdívaný Dirkules, oslavil v jubilejním utkání výhru 98:89. Jenom pětadvacet z tisícovky utkání začínal na lavičce, zbytek startoval v základní sestavě. Vloni v červnu dokázal jako teprve pátý hráč v NBA získat titul, přestože byl jediným borcem s nominací pro All Stars Game v sestavě.

VIDEO: Dirk Nowitzki je nejlepším Evropanem v NBA„Tisíc je hodně zápasů. Znamená to, že jsem byl zdravý a že jsem byl schopen výrazně pomáhat svému týmu. Teď se těším na další tisícovku. Uvidíme, jak daleko se dokážu dostat,“ řekl Nowitzki.

Pokud vydrží ve stejném tempu, v následující sezoně překoná největší legendu Michaela Jordana. Ten odehrál 1072 zápasů. Bylo by jich jistě víc, ale Jordan si v kariéře udělal celkem pět sezon prázdniny. Nejvíc utkání má na kontě Robert Parish – 1611.

VIDEO: Nowitzki byl hlavní oporou Dallasu při cestě za titulem
Nowitzki je nejlepším Evropanem v lize. V minulé sezoně se stal prvním Evropanem s oceněním pro nejlepšího hráče sezony (MVP) i nejlepšího hráče play off. Svůj Dallas dovedl jedenáctkrát za sebou do play off.

Zajímavým číslem jsou taky jeho výkony v zápasech play off, v nichž jeho celku hrozilo vyřazení. Ve třinácti z nich Nowitzki nasázel víc než 30 bodů. Lepší je jenom Jerry West, který to dokázal ve čtrnácti utkáních v play off.

Velký vliv na jeho úspěch má jeho osobní trenér Holger Geschwindner, pod jehož vedením provádí Nowitzki mnohdy až bizardní cvičení na pohyb, střelbu a odolnost. Mnohá z nich připomínají spíš vojenské drily a často se odehrávají brzo ráno nebo pozdě večer.

VIDEO: Německý basketbalista je inspirací pro mnoho dalších mladých hráčůNotorický samotář Nowitzki od loňského roku chodí s exotickou kráskou Jessikou Olssonovou, sestrou švédských fotbalových dvojčat Martina a Marcuse Olssonových.

Nejvíce zápasů v NBA
1.    Robert Parish    1 611
2.    Kareem Abdul-Jabbar    1 560
3.    John Stockton    1 504
4.    Karl Malone    1 476
5.    Kevin Willis    1 424
6.    Reggie Miller    1 389
7.    Clifford Robinson    1 380
8.    Gary Payton    1 335
9.    Moses Malone    1 329
10.    Buck Williams    1 307

Nowitzki zachránil Dallas
Nowitzki zachránil Dallas


Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud