Brněnské basketbalistky podruhé vyhrály, už nejsou poslední

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Basketbalistky IMOSu Brno porazily v osmém kole Evropské ligy Uni Györ 86:61, zaznamenaly druhé vítězství v ročníku a opustily poslední místo v tabulce skupiny A. Maďarskému soupeři dnes oplatily i s úroky dvoubodovou porážku z prvního vzájemného zápasu z úvodu sezony.

Signál k útočnému pojetí Brňanek dala hned v úvodu úspěšnou tříbodovou střelou Pecková. Soupeř zpočátku těžil z výškové převahy, ale domácí tým byl mnohem přesnější ve střelbě ze střední vzdálenosti a hlavně z tříbodového prostoru.

Naopak v bezprostřední blízkosti v úvodní čtvrthodině často české vicemistryně neproměnily ani ty nejvyloženější příležitosti. Jihomoravanky získaly náskok 15:8, ale právě místy zoufalou koncovkou a střeleckým výpadkem nabídly soupeřkám po první čtvrtině srovnat.

Maďarky z rychlých protiútoků otočily na chvíli průběh zápasu a ve 13. minutě získaly poprvé a naposledy v utkání tříbodový náskok (23:20). Do přestávky ale zpřesnily domácí basketbalistky koncovku a úspěšné tříbodové střely Vlkové a Horákové dopomohly k poločasovému vedení 41:30.

Po změně stran už hráčky Györu nedokázaly čelit náporu brněnského týmu. Maďarky se trápily v obraně, která nestačila na pohyblivou hru Brna.

Trenér Bobrovský zařadil na chvíli do hry poprvé v sezoně po operaci kolena reprezentantku Hanušovou a v závěru dal větší prostor ke hře pivotce Šujanové i teprve šestnáctileté Křivánkové.

Závěr zápasu dohrály Brňanky v klidu a vítězstvím se nabudily na předvánoční večírek, na který po utkání vyrazily s vedením klubu a příznivci.

USK Praha veze výhru ze Španělska

Basketbalistky USK Praha potvrdily rostoucí formu, když v dnešním duelu Evropské ligy zvítězily 78:65 na palubovce španělské Salamanky. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové získaly třetí výhru v soutěži a oplatily soupeřkám úvodní porážku z Folimanky o šest bodů.

Vysokoškolačky sehrají další zápas příští středu doma proti lídrovi skupiny C Galatasarayi Istanbul.

Hráčky USK vyhrály třetí z posledních čtyř venkovních euroligových zápasů. K úspěchu nakročily už v prvním poločase, po němž držely devítibodový náskok. A pak už si jej dokázaly udržet.

A to především díky třem tahounkám. Zazářila hlavně Rebekkah Brunsonová, autorka 21 bodů a osmi doskoků, ceněný double-double za deset bodů a deset doskoků si připsala další letní posila Kia Vaughnová a jedenácti nahrávkami a deseti body se blýskla rozehrávačka Jelena Škerovičová.

České šampionky se mohly opřít také o výrazně lepší střelbu z dvoubodového prostoru, a nechaly tak zapomenout na předloňskou vysokou prohru o téměř 30 bodů ze Salamanky.

Evropská liga basketbalistek - 8. kolo:

Skupina A: BK IMOS Brno - Uni Györ 86:61 (17:17, 41:30, 70:46)

Nejvíce bodů: Abdiová 22, Pecková 15, Ohldeová a Vlková po 10 - Nagyová-Bujdosóvá 14, Kublinová 13, Raksányiová 9. Rozhodčí: Schmidt (Něm.), Ponomarenko (Ukr.), Perlič (Chorv.). Fauly: 19:21. Trestné hody: 15/13 - 25/16. Trojky:9:3. Diváci: 600.

Tarsus - Spartak MO 79:83, Wisla Krakov - Bourges 68:64.

7. Tarsus 7 1 6 504:540 8

Skupina C: Perfumeria Avenida Salamanca - ZVVZ USK Praha 65:78 (17:19, 30:39, 47:60)

Nejvíce bodů: Willinghamová 16, Xargayová 15, Fernandezová 12 - Brunsonová 21, Vaughnová a Škerovičová po 10. Rozhodčí: Hickman (Brit.), Johanssonová (Švéd.), Stoica (Rum.). Fauly: 13:11. Trestné hody: 12/8 - 8/7. Trojky: 7:5. Diváci: 2800.

Galatasaray Istanbul - Novi Záhřeb 77:50, Mondeville - Polkowice 65:63.