5. března 2014 • 20:25

Basketbalisté Nymburku jsou před vyřazením, prohráli s Kazaní

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Basketbalisté Nymburku v úvodním zápase osmifinále Evropského poháru prohráli vysoko 58:91 s favorizovanou Kazaní a jsou prakticky ze hry o postup. Český mistr by musel za týden v odvetě v Rusku zvítězit o 34 bodů, Kazaň přitom v této sezoně doma ještě nezaváhala.

Hosté v pražské Tipsport Areně potvrzovali od začátku roli favorita. Za Nymburk se dlouho prosazovali jen Radoslav Rančík a Tre Simmons. Domácí drželi krok jen v první čtvrtině, pak však zásluhou bývalého hráče NBA Andrew Goudelocka odskočila Kazaň do dvouciferného náskoku.

Nymburk se sice ještě pokusil vrátit do zápasu a snížil na pět bodů, ale Kazaň ještě do poločasu znovu utekla, navíc ve třetí čtvrtině manko narostlo už na dvacet bodů a o vítězi bylo jasno.

Nymburk se proti velmi dobré obraně hostů těžko dostával do lepších střeleckých pozic a ztráta dál narůstala. Naopak na druhé straně nadále úřadoval Goudelock, autor 36 bodů. Nejlepším střelcem Nymburka byl se 17 body Simmons.