Basketbalista roku Satoranský někdy sám nad sebou žasne | iSport.cz
11. prosince 2014 • 13:53

Basketbalista roku Satoranský někdy sám nad sebou žasne

Autor: jip
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Penalta Sparty? Faul ano, VAR ne. A nepřesný sudí v Edenu
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Utrhnul se obraně, ve výskoku nad obroučkou přebral přihrávku a oběma rukama zarazil míč do koše. Takhle se basketbalista Tomáš Satoranský připomněl v Eurolize během její poslední zastávky, kdy pomohl Barceloně k drtivé výhře v Polsku nad Turowem Zhořelec.„Snažím se všechny svoje minuty využít, protože v takhle velkých klubech dostáváte zpravidla jen jednu šanci. Poslední dobou to vychází,“ cení si český Basketbalista roku.

S Barcelonou kráčí od výhry k výhře, má s předstihem zajištěný postup do další fáze Euroligy a hraje víc, než si představoval.

Po trampotách ze začátku sezony, kdy ho z provozu na několik týdnů vyřadily potíže se srdcem, je to velmi potěšující zjištění.

„Cítím se líp a líp. Je pravda, že někdy mi ještě hlavou probleskne, jak je to skvělé, že se mi podařilo to sem dotáhnout, že jsem ani nečekal, že budu nosit tento dres. Ale myslím si, že si na to už zvykám a cítím se ve své roli přirozeněji,“ říká 23letý reprezentant. Pomáhá mu i velká porce zápasů, kterou Barcelona v domácích i evropských soutěžích absolvuje.

Pokračuje tak ve velkém vzestupu, který udělal v létě už jen tím, že do Barcelony ze Sevilly přestoupil. Z klubu, v němž vyrostl v jednoho ze stěžejních rozehrávačů celé španělské ligy, se dostal do velkého prostředí a k nejvyšším ambicím.

„S mým příchodem se trenér Xavier Pascual snaží o rychlejší hru. Máme navíc v útoku mnohem více možností a hra je kompaktnější. Stále však mám možnost systém zrušit a hrát jeden na jednoho a atakovat koš,“ popsal Satoranský.

Z jedné takové akce vzešel i jeho dunk z minulého euroligového kola. „V každém ze systémů máme možnost alley oopu (hráč hází míč do blízkosti obroučky na spoluhráče, ten vyskočí, míč ve vzduchu chytí a zasmečuje do koše). Mě tam nechali úplně volného, takže jsem do toho šel,“ vysvětlil rozehrávač.

V leteckých kouscích se vyžívá nejen on, ale i další mladíci jako Mario Hezonja nebo Alex Abrines.

„Kouká se na to dobře. Máme polovinu týmu mladou, snažíme se hrát rychle dopředu. Pak jsou na soupisce starší borci, kteří nad zápasem přeberou kontrolu, ti hrají do postupného útoku. Někdy nad námi mladými kroutí očima, že je to až moc a vyrábíme hodně ztrát. Pak nás krotí. Ale stejně si myslím, že na konci zápasů, kdy přijde čas na parádičky, si z lavičky užívají i oni,“ usmívá se.

Pomalu by se mohl začít hecovat s kamarádem Janem Veselým z Fenerbahce, kdo z nich se do sestřihu dostane vícekrát. „Tohle my ale neprovozujeme. Předpokládám, že Honza tam bude vždycky, protože on nedá body jinak než dunkem. Hlavně je hezké, že jsme se tam dostali tolikrát jako Češi,“ říká.

Forma Tomáše Satoranského v barvách basketbalové Barcelony letí vzhůru. Katalánskému týmu se daří a v Eurolize má s předstihem zajištěný postup do další fáze.
Forma Tomáše Satoranského v barvách basketbalové Barcelony letí vzhůru. Katalánskému týmu se daří a v Eurolize má s předstihem zajištěný postup do další fáze.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud