Westbrook má 34. triple double a Oklahoma porazila Toronto

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Russell Westbrook zaznamenal v NBA triple double ve čtvrtém utkání za sebou, celkově jich v sezoně nashromáždil už 34 a pokračuje v honbě za historickým rekordem Oscara Robertsona. Ten v sezoně 1961/62 dosáhl na dvouciferná čísla ve třech statistických ukazatelích v 41 zápasech.

Westbrook ve čtvrtek dovedl Oklahomu k vítězství 123:102 nad domácím Torontem a svoje statistiky rozšířil o 24 bodů, 16 asistencí a 10 doskoků. Ve druhé čtvrtině se například podílel koši a přihrávkami na 18 bodech svého týmu za sebou v úseku, který hosté vyhráli 18:6. A každý z jeho kolegů ze základní pětky se i díky němu podílel na výsledku dvojciferným počtem bodů, Victor Oladipo zaostal za Westbrookem jen o jeden.

"Soupeř velmi agresivně brání a mým úkolem bylo to využít ve výhodu, natáhnout na sebe dva hráče a uvolnit tím spoluhráče," uvedl Westbrook. Na triple double dosáhl v necelých 28 minutách hry, jeho tým v Torontu ani jednou neprohrával a vedl až o 32 bodů.

Oklahomě patří v Západní konferenci šesté místo a o jedinou výhru zaostává za Los Angeles Clippers, kteří prohráli na palubovce osmého Denveru 115:129. Nuggets vedl s 35 body Will Barton, pátý triple double v sezoně i kariéře nasbíral Nikola Jokič za 17 bodů, 14 doskoků a 11 asistencí.

Triple double přidal i Marc Gasol z Memphisu při vítězství 103:91 nad Atlantou. K třetí výhře v řadě přispěl španělský pivot 18 body, 10 asistencemi a 10 doskoky, Mike Conley přidal 22 bodů a 14 finálních přihrávek a Grizzlies se dál drží v závěsu za Oklahomou.

Golden State si vítězstvím 122:92 nad Orlandem s předstihem zajistilo prvenství v Pacifické divizi. Nejlepším střelcem Warriors byl Klay Thompson s 29 body, Stephen Curry přidal 25 bodů a devět asistencí.

NBA:

Atlanta - Memphis 91:103, Cleveland - Utah 91:83, Denver - LA Clippers 129:114, Golden State - Orlando 122:92, New York - Brooklyn 110:121, Toronto - Oklahoma City 102:123