To byla jízda. DeRozan nastřílel 52 bodů a vylepšil rekord Toronta | iSport.cz
2. ledna 2018 • 09:34

To byla jízda. DeRozan nastřílel 52 bodů a vylepšil rekord Toronta

Hlavní postavou Raptors byl křídelník DeMar DeRozan, který nastřílel 52 bodů a stanovil nový klubový rekord.
Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

Basketbalisté Toronta zvládli v NBA pondělní přestřelku s Milwaukee a po výhře 131:127 po prodloužení natáhli domácí sérii bez porážky na 12 zápasů. Hlavní postavou Raptors byl křídelník DeMar DeRozan, který nastřílel 52 bodů a stanovil nový klubový rekord. Sekundoval mu Kyle Lowry s 26 body.

Kanadský tým měl v prvním utkání v novém roce dlouho navrch, ale jedenáctibodové vedení ztratil a v koncovce prohrával. Půl minuty před čtvrtou sirénou ale domácí z trestného hodu vyrovnali a DeRozan pak svému mužstvu pomohl i dobrou obranou na druhé straně hrací plochy poslat zápas do prodloužení. V něm se pak podílel na rozhodující bodové sérii.

Celkem mistr světa a olympijský šampion proměnil 17 z 29 pokusů z pole a obroučkou mu propadlo všech 13 trestných hodů. "Hrál jako superhvězda," ocenil výkon osmadvacetiletého basketbalisty trenér Dwane Casey po utkání, které bylo reprízou loňského prvního kola play off a které potvrdilo torontskou pozici nejlepšího týmu NBA před vlastními diváky.

DeRozan dal prvních devět bodů Raptors a úvodní čtvrtinu zakončil s 21 body. Na konci zápasu pak překonal Vince Cartera a bývalého spoluhráče Terrence Rosse, kteří drželi klubový rekord s 51 body. "Jasně, že jsem chtěl T-Rosse v tomhle ohledu porazit," smál se DeRozan po zápase.

Přidaná pětiminutovka musela rozhodnout také o vítězi dalšího pondělního duelu, v Chicagu se nakonec radovali hosté z Portlandu po výhře 124:120. CJ McCollum jim k vítězství pomohl 32 body, osmi asistencemi a šesti doskoky, o 22 bodů domácích Bulls se postaral Kris Dunn.

Brooklyn si doma poradil s Orlandem 98:95. Výhrou vstoupila do lednového programu NBA také Minnesota, pro kterou byl výsledek 114:96 s LA Lakers sedmým úspěchem z posledních osmi vystoupení. Timberwolves ani jednou neprohrávali a jejich nejlepším střelcem byl Jimmy Butler s 28 body, ke kterým připojil devět asistencí.

NBA:

Brooklyn - Orlando 98:95, Chicago - Portland 120:124 po prodl., Minnesota - LA Lakers 114:96, Toronto - Milwaukee 131:127 po prodl.

Témata:  basketbal, NBA, FOTO, Sport

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)