Basketbalistky USK se výhrou v Polkowicích přiblížily čtvrtfinále | iSport.cz
3. ledna 2018 • 21:00

Basketbalistky USK se výhrou v Polkowicích přiblížily čtvrtfinále

Kateřina Elhotová pomohla USK k výhře 14 body
Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod! Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod!
BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný

Basketbalistky USK Praha vyhrály v Evropské lize v Polkowicích 61:51 a v tabulce skupiny A si upevnily místo v první čtyřce, která zaručuje postup do čtvrtfinále. Český celek má 16 bodů a patří mu druhé místo o dva body za neporaženým Kurskem.

České mistryně nevstoupily do utkání dobře a Polkowice se ujaly vedení 8:0. Jenže stejně rychle, jak ho domácí basketbalistky získaly, tak o něj i přišly a první čtvrtina skončila nerozhodně 12:12. Ve druhé části se oba celky přetahovaly o vedení a USK nakonec v poločase vedl 28:27.

Zápas rozhodla třetí čtvrtina, ve které si pražský celek vypracoval desetibodový náskok. Závěrečné dějství tak už bylo spíše formalitou, USK si bez větších potíží došel pro teprve druhou výhru na soupeřově palubovce a Polkowicím připravil pátou porážku za sebou.

Pražanky se díky vítězství přiblížily postupu do čtvrtfinále, protože od pátého Galatasaraye Istanbul je dělí dva body. Čtvrté Bourges ztrácí na USK bod stejně jako třetí Šoproň, kterou však utkání desátého kola se suverénním Kurskem čeká až ve čtvrtek.

Skupina A:

Polkowice - ZVVZ USK Praha 51:61 (12:12, 27:28, 40:47)
Nejvíce bodů:
Clarková 18, Sandričová 12, Gajdová 8, Spanuová 7 - Bonnerová 15, Zahuiová a Kat. Elhotová po 14, Xargayová 7.

Jekatěrinburg - Yakin Dogu 82:77, Wisla Krakov - Salamanca 52:48,

20:00 Montpellier - Fenerbahce Istanbul.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)