11. února 2018 • 20:15

Satoranský připravil Welsche o primát: Věčný rekord má jen Kratochvílová

Autor:
Tomáš Satoranský má za sebou nejlepší zápas kariéry
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dlouhých třináct let byl nejlepším českým střelcem v basketbalové NBA Jiří Welsch. Nečekal, že jeho 24 bodů za Boston z prosince 2004 tak dlouho nikdo nepřekoná. Je však rád, že se to v sobotu povedlo jeho kamarádovi z národního týmu Tomášovi Satoranskému, který dal za Washington proti Chicagu ještě o bod více."Čekal jsem, že by rekord mohl padnout dřív. Nevěnoval jsem tomu takovou pozornost, ale když jsem si to ráno přečetl, tak tam bylo jedno procento ve smyslu a sakra, už nejsem rekordman. A 99 procent bylo, že mu to přeju. Navíc když se to podařilo právě Tomášovi," řekl Welsch v rozhovoru pro Českou basketbalovou federaci.

Že už není nejlepším Čechem v NBA, kterou si kromě něj a Satoranského zahráli i Jiří Zídek a Jan Veselý, ho nemrzí. "Rekordy jsou od toho, aby se překonávaly. Jediný, který vydrží na věky, je ten Jarmily Kratochvílové, ten žádná žena nepřekoná. Ostatní po nějaké době padnou," připomněl Welsch legendární atletku držící světový rekord na 800 metrů.

Satoranskému přeje i současný úspěch, kdy po roce a půl čekání na šanci konečně dostal ve Washingtonu příležitost v základní sestavě a může ukázat svou kvalitu. "Nenazval bych to formou. Je to tou příležitostí, kterou dostal. A on jen ukazuje, co v něm je a čeho je schopný. Není to momentální vzplanutí, které zase pohasne," míní současná opora Pardubic.

"Pokud dostane příležitost, bude hrát dál dobře. Neříkám, že v každém zápase bude dávat 25 bodů. Podstatnější ale je, že s ním Washington hraje dobře a vyhrává. Tomáš po trpělivém čekání využil svou šanci skvěle," oceňuje bývalý hráč Golden State, Clevelandu, Bostonu a Milwaukee.

Satoranský svůj životní zápas zakončil tvrdým pádem na hlavu po faulu protihráče. "Takže mu přeju hlavně, aby ho nebolela hlava," prohlásil Welsch. "Ať se z toho rychle zotaví, aby si ten moment užíval. Před pár měsíci byl dole z toho, že sedí na konci lavičky. Vsadím se, že teď zažívá nejlepší momenty a to toho ve své kariéře už zažil hodně. Má důvěru trenérů a spoluhráčů a respekt od protihráčů. Když si vzpomenu z vlastní zkušenosti, jsou to skvělé chvíle ," dodal bývalý kapitán národního týmu.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze