Satoranský připravil Welsche o primát: Věčný rekord má jen Kratochvílová | iSport.cz
11. února 2018 • 20:15

Satoranský připravil Welsche o primát: Věčný rekord má jen Kratochvílová

Autor:
Tomáš Satoranský má za sebou nejlepší zápas kariéry
TOP VIDEA
TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda
Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dlouhých třináct let byl nejlepším českým střelcem v basketbalové NBA Jiří Welsch. Nečekal, že jeho 24 bodů za Boston z prosince 2004 tak dlouho nikdo nepřekoná. Je však rád, že se to v sobotu povedlo jeho kamarádovi z národního týmu Tomášovi Satoranskému, který dal za Washington proti Chicagu ještě o bod více."Čekal jsem, že by rekord mohl padnout dřív. Nevěnoval jsem tomu takovou pozornost, ale když jsem si to ráno přečetl, tak tam bylo jedno procento ve smyslu a sakra, už nejsem rekordman. A 99 procent bylo, že mu to přeju. Navíc když se to podařilo právě Tomášovi," řekl Welsch v rozhovoru pro Českou basketbalovou federaci.

Že už není nejlepším Čechem v NBA, kterou si kromě něj a Satoranského zahráli i Jiří Zídek a Jan Veselý, ho nemrzí. "Rekordy jsou od toho, aby se překonávaly. Jediný, který vydrží na věky, je ten Jarmily Kratochvílové, ten žádná žena nepřekoná. Ostatní po nějaké době padnou," připomněl Welsch legendární atletku držící světový rekord na 800 metrů.

Satoranskému přeje i současný úspěch, kdy po roce a půl čekání na šanci konečně dostal ve Washingtonu příležitost v základní sestavě a může ukázat svou kvalitu. "Nenazval bych to formou. Je to tou příležitostí, kterou dostal. A on jen ukazuje, co v něm je a čeho je schopný. Není to momentální vzplanutí, které zase pohasne," míní současná opora Pardubic.

"Pokud dostane příležitost, bude hrát dál dobře. Neříkám, že v každém zápase bude dávat 25 bodů. Podstatnější ale je, že s ním Washington hraje dobře a vyhrává. Tomáš po trpělivém čekání využil svou šanci skvěle," oceňuje bývalý hráč Golden State, Clevelandu, Bostonu a Milwaukee.

Satoranský svůj životní zápas zakončil tvrdým pádem na hlavu po faulu protihráče. "Takže mu přeju hlavně, aby ho nebolela hlava," prohlásil Welsch. "Ať se z toho rychle zotaví, aby si ten moment užíval. Před pár měsíci byl dole z toho, že sedí na konci lavičky. Vsadím se, že teď zažívá nejlepší momenty a to toho ve své kariéře už zažil hodně. Má důvěru trenérů a spoluhráčů a respekt od protihráčů. Když si vzpomenu z vlastní zkušenosti, jsou to skvělé chvíle ," dodal bývalý kapitán národního týmu.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud