Ivo Pospíšil
9. března 2018 • 21:20

Satoranský v NBA září! Jaké byly jeho nejlepší zápasy v sezoně?

0
  • Tomáš Satoranský přispěl k výhře Washingtonu 19 body, jeho tým vyhrál počtvrté v řaděTomáš Satoranský přispěl k výhře Washingtonu 19 body, jeho tým vyhrál počtvrté v řaděFOTO: ČTK/AP

Český basketbalista září v NBA! Tomáš Satoranský přispěl devatenácti body k výhře Washingtonu Wizards nad Miami Heat (117:113 v prodloužení) a připsal si 39 odehraných minut, tedy zatím jeho maximum v zámořské lize. Devatenácti body srovnal svůj druhý nejlepší střelecký výkon v NBA. Navíc 21 body ve statistice plus/minus byl vůbec nejlepší z celého týmu. A takřka čtyřiceti odehranými minutami posunul zase o něco svůj rekord na palubovce. V letošní sezoně se mu daří, podívejte se na soupis jeho zatím nejlepších zápasů.

• 10. února 2018, Chicago–Washington 90:101

Tomáš Satoranský odehrál povedený zápas v Chicagu, který pro něj skončil zraněním po faulu soupeřeFoto Profimedia.cz

Počet minut: 37
    Počet bodů: 25
    Počet doskoků: 3
    Počet asistencí: 6

Rekordní záplava. 25 body stanovil nové české maximum v NBA (po 24 bodech Jiřího Welsche) a přidal by i víc, kdyby ho v závěru nešetrně nesestřelil Bobby Portis. Trefil 10 z 12 ran z pole a 5 z 6 trojkových pokusů

• 6. března 2018, Washington–Miami 117:113

Tomáš Satoranský za sebou má další výtečnou bitvuFoto AP Photo/Alex Brandon

Počet minut: 39
    Počet bodů: 19
    Počet asistencí: 7

Vyrovnal svůj druhý nejproduktivnější výkon (19 bodů dal i na začátku února Orlandu) a s devětatřiceti minutami na palubovce nabral největší minutáž za své působení v NBA. Dostal důvěru i v dramatickém závěru a pomohl přerušit sérii tří proher.

• 22. února 2018, Cleveland–Washington 103:110

Tomáš Satoranský má za sebou další výtečnou bitvuFoto AP Photo/Tony Dejak

Počet minut: 31
    Počet bodů: 17
    Počet doskoků: 4
    Počet asistencí: 8

Nezalekl se ani hvězdného LeBrona Jamese a v utkání proti finalistovi loňského ročníku NBA nastřádal třetí největší bodový zářez a dalších osm asistencí. „Je válečník, jen nebe je jeho limitem,“ opěvoval ho i Kelly Oubre.

• 14. února 2018, NY Knicks–Washington 113:118

Tomáš Satoranský zažívá v NBA povedené obdobíFoto ČTK

Počet minut: 33
    Počet bodů: 9
    Počet asistencí: 11

Jedenácti asistencemi pomohl otočit nejen utkání s NY Knicks (o -27 bodů), ale stanovit i další české maximum. Přitom byl nadosah, aby se poprvé v životě dočkal v zámoří prestižního double double. Na tenhle zářez ještě čeká.

• 30. ledna 2018, Washington–Oklahoma 102:96