2. května 2018 • 08:09

Až do posledních sekund! LeBron zařídil výhru, po návratu zářil i Curry

Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

Toronto Raptors sice v play off basketbalové NBA vyřídili tým Tomáše Satoranského, na úvod semifinále Východní konference se ale vrátili k prokletí prvních zápasů. Přestože proti Clevelandu Cavaliers většinu zápasu vedli, nakonec v prodloužení padli 112:113, soupeři výrazně pomohl LeBron James, autor 26 bodů, 13 asistencí a 11 doskoků.

Zatímco Raptors měli celý víkend, aby se zotavili z posledního zápasu série proti Washingtonu, Cleveland teprve v neděli večer udolal v sedmém zápasu Indianu.

„Jsem hotový,“ prohlásil lídr Cavs LeBron James hned po postupovém zápase. Jenže už dva dny poté musel na hřiště v Toronto proti vládci Východní konference.

Pro Toronto to byla skvělá příležitost zaplašit vzpomínky na série z let 2015 a 2016, kdy vždy první zápas série proti Clevelandu prohrálo a nakonec ztratilo celou sérii.

Raptors celý zápas taky měli pod kontrolou. V základní hrací době dokonce ani jednou neprohrávali. Necelých devět minut před koncem vedli o osm bodů. Jenomže závěr nezvládli.

James půl minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal na 105:105, Raptors v dalším útoku zmařili šanci na rozhodnutí a James se dostal ještě k jedné střele v poslední sekundě. Tentokrát minut, v prodloužení se ale Cleveland dostal poprvé do vedení a nakonec ho uhájil.

Cleveland si na palubovce Toronta připsal vítězství 113:112 po prodloužení

„Když zvážíme okolnosti, tenhle zápas jsme ukradli,“ řekl kouč Clevelandu Ty Lue.

Raptors v rozhodujících chvílích zklamali, minuli patnáct z posledních šestnácti střel.

„Jsme lepší tým. Prostě jsme nedali ty střeli,“ prohlásil Dwane Casey, kouč Raptors.

DeMar Derozan vstřelil 22 bodů, Jonas Valanciunas dosáhl 21 bodů a 21 doskoků. Stal se tak teprve druhým hráčem v historii Raptors, který překonal hranici 15 bodů a doskoků v zápase play off.

Obhájci titulu Golden State Warriors porazili v druhém zápase semifinále Západní konference New Orleans 121:116, Stephen Curry přispěl 28 body. Warriors vedou v sérii 2:0.

2. kolo play off NBA:

Východní konference - 1. zápas:

Toronto - Cleveland 112:113 po prodl., stav série 0:1.

Západní konference - 2. zápas:

Golden State - New Orleans 121:116, stav série 2:0.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H