Durant znovu zářil, jeho 51 bodů na výhru v Torontu ale nestačilo | iSport.cz
30. listopadu 2018 • 09:18

Durant znovu zářil, jeho 51 bodů na výhru v Torontu ale nestačilo

Kevin Durant zvládl nasbírat 51 bodů, výhra ale nepřišla
RUDEJ FANDA: Plukovník utnul cestu Sparty za duhou. Plzeň má svou soutěž RUDEJ FANDA: Plukovník utnul cestu Sparty za duhou. Plzeň má svou soutěž
Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru

Basketbalisté Toronta v souboji elitních celků NBA udolali Golden State 131:128 po prodloužení. Hostům nepomohlo ani 51 bodů a 11 doskoků Kevina Duranta a s Raptors prohráli poprvé po téměř pěti letech. Ve zbývajících čtvrtečních zápasech zvítězily celky z Los Angeles - Clippers přehráli Sacramento a Lakers zdolali Indianu.

Toronto proti obhájcům titulu, oslabeným stále o zraněného Stephena Curryho, zpočátku potvrzovalo roli favorita a už v první čtvrtině vedlo o 18 bodů. Warriors ale náskok stahovali a díky dvěma Durantovým trojkám v poslední minutě vybojovali prodloužení. V něm už měl navrch kanadský klub. Lídr soutěže si připsal sedmé vítězství v řadě a první proti Golden State od března 2014.

Durant potřetí za sebou dal přes 40 bodů, což se mu povedlo poprvé v kariéře, a padesátibodovou hranici překonal pošesté v NBA. Čtyřikrát se mu to povedlo v dresu Oklahomy, s níž v těchto zápasech pokaždé zvítězil. Za Golden State pokořil padesátku podruhé, ale opět prohrál. Střelecky mu nejvíce pomáhal Klay Thompson s 23 body, Jonas Jerebko jich přidal 20. Raptors vedl s 37 body Kawhi Leonard, 26 nastřílel Pascal Siakam, což je jeho nový osobní rekord.

Po dvou prohrách zabrali Lakers a ve své hale porazili Indianu Pacers 104:96. Domácí měli perfektní začátek. První čtvrtinu ovládli 38:15, druhou však prohráli 18:35, ale ve druhém poločase vydřeli dvanáctou výhru v sezoně. LeBron James k tomu přispěl 38 body, devíti doskoky a sedmi asistencemi a dal tak zapomenout na nepovedený výkon v minulém utkání v Denveru. Nejlepším hráčem Indiany byl náhradník Domantas Sabonis s 20 body a 15 doskoky.

Ve skvělé formě hrají Clippers, kteří zvítězili v Sacramentu 133:121. Byla to jejich devátá výhra z posledních 10 utkání. Tobias Harris přispěl 28 body, Montrezl Harrell dal 24. Kings nestačilo 26 bodů Bogdana Bogdanoviče.

Výsledky:

LA Lakers - Indiana 104:96, Sacramento - LA Clippers 121:133, Toronto - Golden State 131:128 po prodl.