Toronto vyhrálo i v Memphisu a dál vládne NBA, Lakers propadli

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Basketbalisté Toronta vyhráli v NBA pošesté za sebou a dál vévodí Východní konferenci i pořadí celé ligy. Z palubovky Memphisu si jediný kanadský klub v soutěži odvezl vítězství 122:114 a vylepšil si bilanci na 18 výher a čtyři porážky. Domácí tým naopak v úterý prohrál potřetí za sebou.

Grizzlies sice měli ve třetí čtvrtině k dobru až 17 bodů, ale soupeř ještě v témže dějství snížil rozdíl skóre na tři body. V poslední dvanáctiminutovce se Toronto rozstřílelo z dálky, jeho hráči trefili sedm tříbodových košů. O vítězi rozhodl úsek hry v polovině čtvrté části, který vyzněl 17:2 pro Raptors.

Rozehrávač Toronta Kyle Lowry dal 24 bodů, když trefil pět trojek z osmi pokusů. Náhradník Fred VanVleet neminul ani jedinou z šesti střel a celkem si připsal 18 bodů. Kawhi Leonard přidal double double za 17 bodů a deset doskoků.

"O poločase jsme si vše v šatně vyříkali," uvedl kouč Toronta Nick Nurse, jehož svěřenci po dvou čtvrtinách prohrávali o 12 bodů. "Nedělali jsme to, co jsme si před utkáním řekli. Nicméně pak jsme se vrátili na palubovku a ve druhé půli hráli daleko lépe," dodal. "Všichni věděli, že se mi střelecky moc nedařilo. To nebylo žádné tajemství. Takže jsem rád, že jsem zpátky," řekl VanVleet.

V dresu poraženého celku byl vidět především španělský pivot Marc Gasol, autor 27 bodů. Rozehrávač Mike Conley zaznamenal 20 bodů a šest asistencí. "Vyvinuli na nás obrovský tlak," uznal trenér Memphisu J.B. Bickerstaff. "Museli jsme hrát hodně rychle a spoustu věcí proto uspěchali," doplnil.

Pro vysokou porážku si do Denveru přijeli Los Angeles Lakers. Nuggets tým kolem LeBrona Jamese porazili 117:85, což byla jejich nejvyšší výhra ve vzájemných utkáních. James měl na kontě 14 bodů a sedm doskoků.

Indiana si poradila ve Phoenixu s domácími Suns 109:104 a hlavní zásluhu na tom měl s 21 body a 16 doskoky náhradník Domantas Sabonis. Stejný počet bodů a také z lavičky nastřílel Doug McDermott, Myles Turner připojil 16 bodů a 13 doskoků.

Detroit si doma poradil s New Yorkem 115:108. Pistons táhli Blake Griffin s 30 body a autor 21 bodů Reggie Jackson. Hostům nebyl nic platný dosud nejlepší výkon letošního nováčka Allonza Triera, jenž coby náhradník nasbíral 24 bodů, deset doskoků a sedm asistencí.

3. Portland 20 12 8 60,0
4. Minnesota 21 10 11 47,6