11. prosince 2018 • 20:22

Nymburk v LM opět propadl s Dijonem a postup se čím dál víc vzdaluje

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Basketbalisté Nymburku v osmém kole Ligy mistrů prohráli doma s Dijonem 78:89 a dělí se s ním o poslední místo ve skupině C. S bilancí dvou výher a šesti porážek tak už budou šest kol před koncem základní části jen obtížně bojovat o první čtyři místa pro postup do play off a budou se muset soustředit hlavně na páté a šesté místo, zaručující postup do FIBA Europe Cupu. Dijon má rovněž dvě výhry a obě proti Nymburku.

Nymburk se v poslední době trochu trápil i v české lize a také dnes ukazoval, že není v ideální formě. Problém měl s odskakujícími hráči po cloně i na doskoku a dobrý výkon nepodal ani v útoku kvůli soupeřově dotěrné obraně. Když se přidaly chyby a zbytečné ztráty, začal Dijon unikat a už v první půli si vytvořil náskok 14 bodů.

Velmi dobře hrál rozehrávač francouzského celku David Holston, který proměňoval i střely z velké dálky s klaksonem, jako v poslední vteřině poločasu.

Ve třetí čtvrtině zavelel Vojtěch Hruban, dal devět ze svých 24 bodů a Nymburk začal až sedmnáctibodový náskok Dijonu pomalu snižovat. Tři minuty před koncem se přiblížil na šest bodů, ale pak opět zaúřadoval jen 172 centimetrů vysoký Holston a pěti body po sobě definitivně rozhodl.

Nymburk - Dijon 78:89 (17:20, 37:51, 60:71)
Nejvíce bodů:
Hruban 24, Benda a Wright po 12, Lawrence 8 - Holston 20, Loum 13, Emegano, Chasssang a Pearson po 12. Fauly: 17:17. Trestné hody: 14/10 - 12/8. Trojky: 6:11. Doskoky: 36:32.