Washington zaskočil Oklahomu, Satoranský se blýskl patnácti body

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Basketbalisté Washingtonu ukončili osmizápasové čekání na venkovní vítězství v NBA překvapivou výhrou 116:98 na hřišti Oklahomy, kde zvítězili vůbec poprvé v historii. K triumfu nad druhým nejlepším celkem Západní konference přispěl výrazně i český reprezentant Tomáš Satoranský, který posbíral 15 bodů, dva doskoky a dvě asistence. Pro Wizards to byla třetí výhra z posledních čtyř zápasů.

Washington měl dosud na kontě jen čtyři venkovní úspěchy, poslední vybojoval před měsícem. V Oklahomě ale předváděli Wizards jeden z nejlepších výkonů v sezoně a vedli téměř celý zápas. Zejména jejich lavička jasně přehrávala náhradníky Thunders, Otto Porter patřil s 20 body k lídrům.

Vstup do druhé půle sice patřil Oklahomě, ale pak dal v rychlém sledu pět bodů Satoranský a opět Wizards nastartoval. Ti si postupně vypracovali náskok až 23 bodů. Oklahomě nepomohlo ani to, že Russell Westbrook už ve třetí čtvrtině dosáhl podvanácté v sezoně na triple double a celkově na 116. v kariéře. Měl 22 bodů, 15 doskoků a 13 asistencí, ale také osm ztrát.

Většinu bodů Westbrook sbíral, když ho nebránil Satoranský. Proti českému rozehrávači se tolik neprosazoval. Satoranský si na jednu z největší hvězd soutěže troufal i v útoku ke hře jeden na jednoho a dvakrát si Westbrooka vyfintoval.

Toronto zvládlo těžký zápas s Indianou a výhrou 121:105 se vrátilo do čela ligy. Výrazně k tomu přispěl náhradník Norman Powell, který předvedl nejlepší výkon za poslední dvě sezony v podobě 23 bodů. Dohromady osm hráčů Raptors dalo dvouciferný počet bodů.

Minnesota v posledním utkání pod odvolaným trenérem Tomem Thibodeauem přehrála Los Angeles Lakers 108:86. Andrew Wiggins dal 25 ze svých 28 bodů v první půli a zařídil tak rozhodující únik. Karl-Anthony Towns dal rovněž 28 bodů, k tomu přidal 18 doskoků. Lakers vyhráli jediné z šesti utkání bez zraněné hvězdy LeBrona Jamese .

Brooklyn potvrdil nejlepší období od roku 2012 výhrou 117:100 nad Chicagem. Z posledních 15 duelů prohrál jen tři. Orlandu nepomohl odvrátit prohru 96:106 s Los Angeles Clippers ani Nikola Vučevič, který 24 doskoky jen těsně zůstal za maximem sezony.

NBA:
Atlanta - Miami 106:82,
Chicago - Brooklyn 100:117,
LA Clippers - Orlando 106:96,
Minnesota - LA Lakers 108:86,
Oklahoma City - Washington 98:116 (za hosty Satoranský 15 bodů, 2 doskoky, 2 asistence),

4. Utah 40 20 20 50,0
5. Minnesota 40 19 21 47,5