Satoranského drzost v NBA! Soupeře vyškolil přihrávkou mezi nohy

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbalisté Washingtonu oslavili den Martina Luthera Kinga, jemuž byl dnešní program v NBA věnován, výhrou 101:87 nad Detroitem. Připsali si tak čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů a jen dvě výhry je dělí od postupových příček do play off. Český reprezentant Tomáš Satoranský se na domácím vítězství podílel deseti body, čtyřmi doskoky a osmi asistencemi.

Wizards po návratu ze čtvrtečního utkání v Londýně předváděli zejména skvělou obranu, proti které se Detroit těžko prosazoval. V útoku pak hned sedm domácích hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů, nejvíce Trevor Ariza s 20 body. Detroitu nepomohlo ani 29 bodů Blakea Griffina.

Satoranský měl vydařenou první čtvrtinu, v níž stihl pět bodů a čtyři asistence. Mimo jiné dal efektní koš po otočce s faulem a Thomasi Bryantovi přihrál mezi nohama protihráče. Poté pomáhal udržovat dvouciferný náskok. S 38 odehranými minutami byl nejvytíženějším hráčem utkání.

Milwaukee se pátou výhrou v řadě 116:106 nad Dallasem dostalo do čela Východní konference před Toronto. Janis Adetokunbo k tomu pomohl 31 body a 15 doskoky. V dresu Dallasu si první triple double v NBA připsal hvězdný nováček Luka Dončič za 18 bodů, 11 doskoků a deset asistencí.

Oklahoma City snadno přehrála New York 127:109, když v utkání ani jednou neprohrávala. Russellu Westbrookovi těsně unikl triple double po 17 bodech, deseti doskocích a devíti asistencích. Paul George dal 31 bodů.

Výsledky:

Atlanta - Orlando 103:122, Boston - Miami 107:99, Brooklyn - Sacramento 123:94, Cleveland - Chicago 88:104, LA Lakers - Golden State 111:130, Memphis - New Orleans 85:105, Milwaukee - Dallas 116:106, New York - Oklahoma City 109:127, Philadelphia - Houston 121:93, Utah - Portland 104:109, Washington - Detroit 101:87 (za domácí Satoranský 10 bodů, 4 doskoky, 8 asistencí).