2. února 2019 • 16:30

Basketbalový insider: Satoranský je v TOP 5 nejlepších hráčů české historie

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia vs. Tiraspol po 14 letech: Trpišovský tehdy fandil po ranní směně
Sport Alive: Karel Poborský o konci kariéry či derby. A Budějovice? Naivní fotbal
VŠECHNA VIDEA ZDE

V NBA drží – trochu překvapivě – oslabený tým Washington Wizards na dohled pozic zajišťujících postup do play off. Nastupuje v základní pětce a je na něj spolehnutí. Český rozehrávač Tomáš Satoranský prožívá sezonu, která rozhodne o jeho další budoucnosti v nejlepší basketbalové lize světa. „Tomáš dokázal, že má NBA parametry a o jeho budoucnost za mořem bych neměl obavy. A pokud si můžu tipnout, myslím si, že prodlouží ve Washingtonu,“ říká basketbalový expert deníku Sport a webu iSport.cz Adam Nenadál.Od chvíle, kdy zranění vyřadilo rozehrávačskou jedničku Washingtonu Johna Walla do zbytku sezony, nastoupil Satoranský pokaždé v zahajovací sestavě klubu z hlavního města USA a pomohl Wizards k nečekaně pozitivní bilanci devíti vítězství a šesti proher (celkově 22 – 29, 10. místo ve Východní konferenci). „Bohužel si ale myslím, že Wizards letos play off neudělají,“ tipuje Nenadál.

Basketbalový insider: Satoranský je už teď jedním z pěti TOP českých hráčů historie
Video se připravuje ...

Výkony Satoranského jsou nicméně pro Washington jedním ze světlejších momentů sezony. „Tomáš je konzistentní hráč – trenér přesně víc, co od něj v utkání může čekat. Prosazuje se evropským pojetím hry a sází na základy basketbalu,“ chválí sedmadvacetiletého Čecha Nenadál, sám bývalý prvoligový basketbalista.

A kde Satoranský momentálně stojí v hierarchii nejlepších českých hráčů historie? „Určitě je v TOP 5 a může se posunovat ještě výše,“ myslí si Nenadál. Podívejte se na VIDEO pořadu Basketbalový insider.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud