Ivo Pospíšil
27. ledna 2019 • 16:00

Náš člověk v NBA. Satoranský je jako Jícha, na jeho příběh můžeme být hrdí

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Famózní bitva! Muchová ve finále Roland Garros padla, slaví Šwiateková
Hovorka bilancuje po kariéře: Mám před sebou čistý stůl. Co řekl o potyčce s Kangou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zápas NBA v Londýně je u konce. Desítky novinářů čekají v zázemí na rozhovory. Kolem nich se protahují techničtí pracovníci, odnášejí rotopedy, činky, do toho naopak míří směrem do kabin hráčů cateringový stůl s občerstvením. Po chvíli vyjde jako první ven Tomáš Satoranský. Neváhá.Stoupne si před televizní stěnu, začne odpovídat. Nejprve v angličtině. Po chvíli i ve španělštině. Už je tam takřka sedm minut, když ho tiskový atašé Washingtonu Wizards lifruje pryč. Přikývne a odchází.

V tu chvíli ale ještě zmerčí hrstku českých žurnalistů, kteří se k němu snaží přes ten dav dostat. Zastaví. „Přijdu hned, ještě chci tady vyhovět Čechům ," pronese. Na tázavý výraz asistenta ještě připojí: „To stihneme. Chci ale dát rozhovory i jim. Dorazím sám."

Sympatické gesto. Podobné, jako když Petr Čech po finále Ligy mistrů v roce 2012 nechal i stát týmový autobus, aby vyhověl žurnalistům, kteří na něj čekali po oslavách v kabině a dopingu do půl druhé ráno.

Není to vždy pravidlem.

Pro profíka typu Satoranského je to ale tak nějak přirozenost. A tato vlastnost je jen dalším z řady střípků, kterým pomáhá popularizovat basketbal v Česku.

Je čtvrtým Čechem, který hraje NBA a zároveň v ní zanechává největší stopy. Už zde zlomil rekordy v dosažených bodech, asistencích, minutách, jako první dosáhl prestižního triple double...

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud