11. února 2019 • 08:06

Warriors zabrali a pěti body v závěru otočili duel NBA proti Miami

Kevin Durant pomohl k výhře nad Miami
PĚT momentů ligového víkendu: Plzeňská stíhací jízda a Barošův budíček PĚT momentů ligového víkendu: Plzeňská stíhací jízda a Barošův budíček
Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0 Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0

Basketbalisté Golden State udolali v nedělním utkání NBA Miami 120:118. Zápas ve vlastní hale rozhodli pěti body v poslední minutě. Vítězné trestné hody proměnil DeMarcus Cousins, předtím trojkou vyrovnal Kevin Durant, s 39 body nejlepší střelec zápasu.

Jen o dva body méně dal lídr Miami Josh Richardson. Hosté s favoritem překvapivě drželi krok. Většinu první půle dokonce vedli, nejvíce o 19 bodů. Ve druhém poločase sice Warriors šňůrou 12 bodů získali vedení na svou stranu, ale Miami ještě mohlo vyhrát.

Obhájci titulu ale měli na své straně více střelců. Klay Thompson dal v poslední čtvrtině 14 bodů a spolu s Durantem dotáhli tým k patnáctému vítězství z posledních 16 zápasů. Warriors zaostávají už jen o jedinou výhru za lídrem soutěže Milwaukee.

"Trvalo nám, než jsme se do zápasu dostali. Začali jsme, jako kdybychom vyrazili někam na nedělní procházku do parku, zatímco soupeř hrál s velkým nadšením. Ale pak jsme to zvládli," řekl Durant.

Dramatická byla i koncovka v Dallasu, kde domácí vyhráli nad Portlandem 102:101. Hosté nevyužili v závěru šanci výsledek otočit. Mavericks opět táhl nováček Luka Dončič, který dal 28 bodů, z toho rozhodujících pět v posledních dvou a půl minutách.

Philadelphia rozstřílela Los Angeles Lakers 143:120. Zasloužil se o to zejména Joel Embiid, který nasbíral 37 bodů a 14 doskoků. Nedávná posila Tobias Harris přidal 22 bodů. Lakers nepomohlo ani 39 bodů Kylea Kuzmy, který zastínil hvězdu týmu LeBrona Jamese. Ten k 18 bodům přidal 10 doskoků a devět asistencí.

Nováček Marvin Bagley III osobním rekordem 32 bodů nasměroval Sacramento k výhře 117:104 nad Phoenixem.

4. Utah 56 32 24 57,1
5. Minnesota 55 25 30 45,5

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky