27. února 2019 • 07:52

Toronto v NBA jasně zdolalo Boston. Výhru slaví také Denver a Knicks

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Basketbalisté Toronta v duelu dvou předních týmů Východní konference přehráli Boston jednoznačně 118:95, když v průběhu zápasu vedli až o 31 bodů. Nadále se tak drží v kontaktu s nejlepším týmem soutěže Milwaukee, zatímco Boston je po třetí porážce za sebou pátý na Východě.

Toronto zápas rozhodlo ve druhé čtvrtině, ve které za stavu 30:34 předvedlo šňůru 18:0. Velkou zásluhu na ní má nedávná posila pivot Marc Gasol, který během série nasbíral tři body a tři asistence na osm bodů Normana Powella.

Nejlepším střelcem Raptors byl s 25 body Pascal Siakam, Kawhi Leonard přidal 21 bodů. Bostonu se trápila celá základní pětka, hvězdný rozehrávač Kyrie Irving stihl jen sedm bodů. Nejvíce dal Marcus Morris a to 17 bodů.

New York vyhrál podruhé za sebou a už nemá nejméně vítězství v soutěži, když toto nelichotivé prvenství připadlo Phoenixu. Tentokráte Knicks zvítězili nad Orlandem 108:103 po velkém obratu v poslední čtvrtině. Orlando si tak zkomplikovalo boj o play off, když zůstává na devátém místě Východní konference.

New York celý zápas prohrával, nejvíce o 16 bodů. V poslední čtvrtině ale zabral v obraně, dovolil Magic jen 13 bodů a šňůrou 16:5 v závěrečných sedmi minutách dovedl zápas k vítězství. Zasloužila se o něj především lavička, která se postarala o 75 bodů Knicks. Mitchell Robinson zaznamenal 17 bodů a 14 doskoků. Orlandu nepomohlo ani 26 bodů Nikoli Vučeviče a Aarona Gordona.

Po obratu sahala i Oklahoma, která prohrávala s Denverem až o 18 bodů, ale v poslední čtvrtině šla šňůrou 18:2 do vedení. Pak ale trefil důležité trojky Jamal Murray a spolu s trestnými hody Nikoly Jokiče dovedl Nuggets k výhře 121:112. Denver tak na druhém místě Západní konference odskočil třetí Oklahomě na rozdíl čtyř výher.

Srbský pivot Jokič zaznamenal 36 bodů, devět doskoků a deset asistencí. Triple double těsně unikl i hvězdě Oklahomy Russellovi Westbrookovi za 22 bodů, 14 doskoků a devět asistencí. Paul George přidal 25 bodů.

4. Utah 59 33 26 55,9
5. Minnesota 60 29 31 48,3