Nymburk v LM zase vyhrál a bude nejhůř druhý, osmifinále odehraje doma

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbalisté Nymburka porazili ve 12. kole Ligy mistrů doma třetí Nižnij Novgorod 76:72, definitivně si zajistili minimálně druhé místo ve skupině C a tím i výhodou domácího prostředí pro březnové osmifinále. Tým kouče Orena Amiela sice prohrával v prvním poločasu o 12 bodů, ale zlepšeným výkonem navázal na vítězství na palubovce vedoucího Tenerife z minulého týdne a připsal si desátou výhru v sezoně. Ruský tým má stejně jako Peristeri na kontě o tři méně.

Nymburk bez zraněného Michaela Dixona začal sice utkání trojkou Haydena Daltona a vedl brzy 9:3, ale ruský celek otočil vývoj především díky osmi bodům Michaela Jenkinse a jeho náskok se zvyšoval. Na startu druhé čtvrtiny narostl na deset bodů. Přes snahu o odpověď domácí naráželi na pevnou defenzivu Nižního Novgorodu, který naopak protiútoky proměňoval a odskočil dvakrát dokonce na rozdíl 12 bodů, nejvyšší v zápase.

Nymburk v Lize mistrů těsně porazil Novgorod

Na poločasový stav 43:51 ale Nymburk zareagoval po pauze šestibodovou šňůrou a v 25. minutě potvrdil střeleckou formu v zápase trojkou Deishuan Booker. Snížil na 54:55, vzápětí srovnal proměněným trestným hodem další nymburský střelec večera Vojtěch Hruban a obrat na 61:55 dokonal čtyřmi body Jaromír Bohačík a úspěšnými trestnými hody opět Booker.

Nymburk zakončil třetí čtvrtinu se sedmibodovým náskokem. Nižnij Novgorod, který v ní dal pouhých šest bodů, ale zabral a především díky autorovi 25 bodů Jenkinsovi otočil stav v dramatickém závěru na 70:68. Trojkou 115 sekund před koncem se postaral o obrat Booker, vzápětí zvýšil Bohačík a po odpovědi Darrlyna Willise pojistili výhru českého mistra Hruban a Zach Hankins.

Basketbalová Liga mistrů - skupina C, 12. kolo:

ERA Nymburk - Nižnij Novgorod 76:72 (20:26, 43:51, 64:57)
Nejvíce bodů: Booker 22, Hruban 14, Hankins 12, Dalton 10 - Jenkins 25, Willis 14, Antipov a Brown po 8. Fauly: 15:19. Trestné hody: 21/14 - 14/11. Trojky: 6:7. Doskoky: 36:44.

Peristeri - Mornar Bar 72:67,

20:00 Bamberg - VEF Riga.

1. Nymburk 12 10 2 965:876 22
2. Tenerife 11 9 2 858:751 20
3. Peristeri 12 7 5 877:867 19
4. Novgorod 12 7 5 903:904 19
5. Bamberg 11 5 6 812:830 16
6. Mornar Bar 12 4 8 914:973 16