Nymburk vyrazí bojovat o úspěch do Ruska. Final Eight bude s fanoušky | iSport.cz
13. dubna 2021 • 18:28

Nymburk vyrazí bojovat o úspěch do Ruska. Final Eight bude s fanoušky

Autor: Miroslav Mazal
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liberec - Brno: Šural uveden do Dvorany slávy. Plaketu převzala rodina
Liberec - Brno: Šok! Růsek nekompromisní hlavičkou sebral Slovanu vítězství, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Začátkem května se tým Nymburku vydá na východ bojovat o historický úspěch. Pořadatelem závěrečného turnaje basketbalové Ligy mistrů byl totiž zvolen Nižnij Novgorod. Dobrou zprávou je, že v hale budou přítomni i fanoušci.Jedna ze dvou neznámých už je zřejmá. Basketbalová Champions League vyvrcholí v termínu 5. až 9. května v Rusku. Český zástupce, který se probojoval mezi elitní osmičku, vyrazí směr Nižnij Novgorod. Na koho narazí ve čtvrtfinále Final Eight bude jasné v pátek, kdy je na programu losování.

Výběr hostitelského města byl vcelku omezen. Podmínkou byla přítomnost fanoušků na tribunách, což z účastnických zemní splňoval jen Izrael a právě Rusko. „Uspořádat takovou akci není v dnešní době nic snadného. My jsme s volbou Novgorodu spokojeni, protože máme zkušenost z našeho účinkování ve VTB lize. Víme, že pohostinnost a organizace tam budou na velmi vysoké úrovni,“ uvedl výkonný ředitel nymburského klubu Ondřej Šimeček.

Víceúčelová hala má kapacitu šest tisíc míst. Na basketbalový svátek by tribuny měly být za současných hygienických opatření zaplněny zhruba z poloviny. „Skutečnost, že v ochozech budou moci být fanoušci, hrála důležitou roli při našem rozhodování,“ potvrdil výkonný ředitel basketbalové Champions League Patrick Comninos.

Český tým při premiérové účasti v play off narazil na AEK Athény a na úvod padl. Na blížícím se turnaji touží coby vítěz těžké osmifinálové skupiny otevřít brány semifinále. Soupeřem pro čtvrtfinále bude jeden z týmů z druhých míst tabulek ostatních skupin. Nymburk se může těšit buď na tureckou Karsiyaku, obhájce titulu španělský Burgos, nebo Štrasburk, jehož dres obléká reprezentant Jaromír Bohačík.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud