Nymburk v Turecku nedotáhl obrat a výrazně si zkomplikoval postup v LM

Autor: Miroslav Mazal
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Malovali si další velký obrat, jenže koncovku zápasu na půdě v Istanbulu nezvládli. Basketbalisté Nymburka prohráli s Bahcesehirem 80:88 a zásadně si zkomplikovali boj o postup ze základní skupiny Ligy mistrů. „Za druhý poločas bych dal hráčům velký kredit, vrátili jsme se do zápasu. Bohužel jsme ale ve čtvrté čtvrtině už netrefili tolik střel,“ líčil kouč Ladislav Sokolovský, který musel skousnout první porážku na lavičce.

Start sezony ovlivnilo bouřlivé nymburské léto plné změn a nejlepší český klub musel po dvou prohrách v Lize mistrů začít stíhací jízdu. Před měsícem smazal patnáctibodové manko a zdolal Bahcesehir 79:76. V úterý se málem opakoval stejný scénář. Jenže ta závěrečná čtvrtina skončila fiaskem.

Vyškrábat se z posledního místa tabulky před tureckého soka. S takovým cílem se Nymburk představil ve slavné istanbulské Ülker Areně. Začátek se povedl domácím, kteří si bleskově vypracovali dvouciferný náskok. Chvíli po poločase vedl Bahcesehir už o 15 bodů, třetí čtvrtina se však změnila v nymburskou exhibici. Vyrovnání zařídil dvě minuty před jejím koncem Marek Klassen, po nesportovním faulu domácích předvedl Martin Kříž pětibodovou akci (dvě šestky a jedna trojka) a český tým vedl 69:64.

Optimismus začal s přibývajícím časem vyprchávat. Pět minut před koncem čtvrté čtvrtiny se domácí dostali zpět do vedení. Nymburk v samotném závěru usiloval alespoň o co nejlepší skóre, jenže Eric Lockett při útočné akci až příliš vystrčil svůj loket a byl z toho nesportovní faul. Hosté o oporu pro zbytek klání přišli a dohrávali také bez vyfaulovaného Natea Watsona.

Středočeši utržili první porážku pod Ladislavem Sokolovským, s Bahcesehirem mají horší vzájemné skóre.

„Domácí byli více času lepším týmem. Po špatném začátku jsme se ale vrátili do zápasu a vedli o pět bodů. Proměnili jsme hodně trojek a otevřených střel, ale ve čtvrté čtvrtině se to už nedařilo,“ řekl zklamaně Sokolovský. S úsměvem naopak přešel, že jej na tiskové konferenci chybně uvedli jako Robertse Štelmaherse (bývalý kouč týmu).

Nymburští basketbalisté už nemají svůj osud ve vlastních rukou, v základní skupině je čekají poslední dva zápasy – 13. prosince doma s Igokeou a 21. prosince na půdě zatím suverénního Bilbaa. Aby se dostali do další fáze, musejí skončit nejhůř na třetím místě tabulky.

Skupina D:

Bahcesehir - ERA Nymburk 88:80 (25:19, 53:40, 64:69)
Nejvíce bodů: Arslan 22, Baygül 21, Boutsiele 16 - Simmons 27, Klassen 18, Lockett 10. Fauly: 16:22. Tresné hody: 24/15 - 11/10. Trojky: 11:14. Doskoky: 44:39.