Češi táhli Barcelonu: Akce roku? Satoranský nadchl trojkou i smečí

Autor: Miroslav Mazal
1
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Velmi náročné dny zvládli na výbornou. Basketbalisté Barcelony navázali na středeční výhru v Monaku a na domácí půdě složili v euroligovém duelu Panathinaikos 74:68. Zářili oba Češi – Jan Veselý byl nejlepším střelcem domácích a Tomáš Satoranský nadchl úžasným nájezdem pod koš zakončeným efektní smečí. Bitvu navíc rozhodl přesnou trojkou.

Zápas se teprve rozjížděl, když rozehrávač Tomáš Satoranský předvedl jednu z nejúžasnějších akcí dosavadní euroligové sezony.

Barcelona měla po návratu z Monaka na přípravu málo času, přesto držela nad Panathinaikosem po většinu zápasu dvouciferné vedení. Řecký tým se však tři minuty před koncem čtvrté čtvrtiny dotáhl na jednobodový rozdíl (68:69).

Pak si ovšem vzal střelu za tři body Satoranský a přesným pokusem dostal celou halu do varu – 72:68. O další body Barcelony se v poslední minutě postaral Jan Veselý a bylo rozhodnuto.

„Za toto vítězství jsme velmi šťastní. Po emotivním a těžkém zápase v Monaku jsme byli po 48 hodinách trochu nekonzistentní. V některých momentech jsme byli v obraně neuvěřitelní,“ chválil defenzivu kouč Barcelony Šarunas Jasikevičius.

Satoranský zazářil nejlepší akcí, rozhodující trojkou a celkově nasbíral 13 bodů, 3 doskoky a 6 asistencí. Veselý byl nejlepším střelcem katalánského celku, nasbíral 15 bodů, 3 doskoky a 2 asistence.

Barcelona je v euroligové tabulce na druhém místě se stejnou bilancí jako Fenerbahce a Monako. Ani na další zápas nebude muset cestovat daleko, v pátek 23. prosince se představí na půdě Valencie.

Evropská liga basketbalistů - 14. kolo:

Fenerbahce Istanbul - Baskonia Vitoria 70:76, Boloňa - Maccabi Tel Aviv 78:73, FC Barcelona - Panathinaikos Atény 74:68 (za domácí Veselý 15 bodů, 3 doskoky, 2 asistence, Satoranský 13 bodů, 3 doskoky, 6 asistencí), Partizan Bělehrad - Anadolu Efes Istanbul 82:79, Monako - Alba Berlín 92:89.