Hala Rondo v Brně se opraví za 700 milionů | iSport.cz
13. října 2008 • 15:02

Hala Rondo v Brně se opraví za 700 milionů

Autor: ČTK
Australan David Barlow (ve žlutém) a Simas Jasaitis z Litvy v souboji pod košem.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

V roce 2010 mají basketbalistky odehrát finálový zápas mistrovství světa v brněnské hale Rondo. Její opava však vyjde dráž, než se původně čekalo.Letos na jaře politici odhadovali náklady investice na 300 milionů korun; ze studie, kterou nyní mají v rukou, vyplývá, že modernizace haly vyjde na 700 milionů.

Budou-li peníze, uskuteční se ve dvou etapách a při druhé u haly přibude parkovací dům, řekl dnes novinářům brněnský radní Jaroslav Suchý.

Podle Suchého je třeba nyní pospíšit si s první etapou rekonstrukce. Stavbaři by ji měli stihnout do května 2010, kdy by se v opraveném Rondu měly odehrát první přípravné zápasy před mistrovstvím světa basketbalistek.Podle radního je reálné stavbu stihnout, harmonogram je ale napjatý.

"Stačí, když se někdo odvolá ve výběrovém řízení, a už je průšvih," řekl Suchý.

Město nyní vybírá generálního projektanta, který zpracuje dokumentaci pro stavební povolení i pro výběr stavební firmy. Následovat bude další soutěž na stavební firmu.

Do šampionátu chce město halu opravit, což přijde na asi 400 milionů korun. Stavbaři vymění sedačky, ledovou plochu, opraví statiku stropu a přebudují zázemí pro sportovce. V hledišti podle Suchého vzniknou i takzvané sky boxy, kóje pro stálejší návštěvníky haly.

Opravovat se bude za provozu, kapacita hlediště se v době rekonstrukce omezí na polovinu.Teprve v druhé etapě se u Ronda postaví parkovací dům. Do basketbalového šampionátu to nebude, diváci proto budou moci parkovat u brněnského výstaviště a k Rondu je přiveze kyvadlová doprava.

Parkovací dům lze postavit na třech místech; nejpravděpodobnější je, že vyroste na místě současného parkoviště vedle haly.

Podle územního plánu připadá v úvahu i malé parkoviště u křižovatky Křídlovické ulice s Novými sady. Podle Suchého by bylo možné oprášit také studii architektů z konce 60. let, podle níž se zázemí pro Rondo může postavit na druhém břehu řeky.

Hala Rondo opravu nutně potřebuje, interiéry ani zázemí nevyhovují dnešním požadavkům. Základní kámen haly Rondo byl položen v roce 1972 a stavbaři se pak museli vypořádat s náročným zakládáním.

Na vrstvě tekutých písků stavbu založili pomocí ocelových pilot. Hala byla slavnostně otevřena v roce 1982, kdy se v ní uskutečnilo mistrovství světa v kuželkách.

Témata:  sport, basketbal, hala, Rondo, Brno

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud