19. listopadu 2008 • 20:44

Nymburk roznesl Nový Jičín

Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

AKTUALIZOVÁNO - Souboj nejlepších týmů Národní basketbalové ligy vyzněl jednoznačně pro hráče Nymburka, kteří zvítězili na palubovce Nového Jičína vysoko 98:68.

Obhájci titulu si udrželi i po dvanáctém utkání v sezoně neporazitelnost. Jejich nejbližší pronásledovatel prohrál teprve podruhé a ztrácí dva body.

Šlágr dnešních zápasů byl vyrovnaný v prvním poločase. Ve třetí čtvrtině utekl favorizovaný Nymburk soupeři na rozdíl 17 bodů a bylo rozhodnuto. Nejlepším hráčem zápasu byl Blake Schilb, jenž dal 21 bodů.

Ve střelbě z dálky se dařilo Goranu Jagodnikovi, jenž proměnil pět tříbodových pokusů.

Prostějov s pouhými sedmi hráči podlehl v Ostravě, která po vítězství 74:60 opustila poslední místo v tabulce.

Pardubičtí basketbalisté po výhrách v Prostějově a Děčíně tentokrát neuspěli a podruhé v sezoně prohráli s nováčkem soutěže Opavou.

Slezané vybojovali vítězství 97:88 v prodloužení. Pardubicím se navíc zranil Američan Sanderse, který po utkání odjel do nemocnice s podezřením na zlomeninu ruky.

Nový Jičín - Nymburk 68:98
(21:18, 39:40, 54:71)