29. listopadu 2008 • 16:34

Trutnov nečekaně prohrál v Táboře

SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Basketbalistky Trutnova utrpěly překvapivou porážku na palubovce posledního Tábora. Dosud třetí tým tabulky neuspěl v domácí soutěži už potřetí za sebou, když vedle USK nečekaně podlehl před týdnem doma Hradci Králové.

Vítězství se Kara nedočkala ani v posledních dvou kolech Evropského poháru, v kterém přitom postoupila do play off.

Úvod v Táboře senzaci nesliboval, protože Trutnov se ujal vedení 15:0 a později 23:6. Domácí tým se ale vzchopil a už před třetí přestávkou vyrovnal; totéž se mu pak podařilo zásluhou Kuthanové v posledním momentu základní hrací doby.

V prodloužení byla strůjkyní táborské výhry Vodrážková s šesti body za sebou. "Vyhrály jsme díky kolektivní hře a vynikající obraně," pochvalovala si trenérka Tábora Jana Klečková, jejíž tým vytvořil při teprve druhém vítězství v ročníku rekord sezony v podobě jedenácti trojek.

Prodloužení se hrálo i v Hradci Králové, kde byly proti Slovance rovněž úspěšnější domácí hráčky. Po vítězství 77:72 se Východočešky bodově dotáhly právě na Trutnov.

Mnohem jednoznačnější zápas byl k vidění v Brně. Domácí Valosun byl sice pražskému USK letos třetím nejvyrovnanějším soupeřem, při síle Pražanek to ale znamenalo prohru 71:98. Vysokoškolačky tak zůstaly stoprocentní a vrátily se do čela tabulky.

"Drželi jsme krok do doby, než se projevil náš užší kádr. Po vyfaulování pivotek jsme již nestačili," zhodnotil zápas brněnský kouč Zdeněk Hummel. V jeho týmu plných 65 ze 71 bodů obstarala elitní čtveřice hráček, v níž byla opět nejvíce vidět dvacetibodová posila ze Sparty Loudenová.

Její bývalý celek se nachází v mnohem horší situaci. Letos se stěží drží na hraně play off a příliš si nepomohl ani zápasem ve Strakonicích. Jihočešky totiž od začátku lépe doskakovaly a především mnohem přesněji střílely, což v součtu znamenalo prohru Pražanek 58:69.

Výsledky - 11. kolo:
BK Tábor - Trutnov 87:82 po prodl. (10:25, 34:41, 55:55, 72:72)
Nejvíce bodů: Nováková 19, Emmelová 15, Kuthanová 14, Vodrážková 12, Kolářová 10 - Hartigová 20, Mišurová 18, Hindráková 15, Křížová 13, Štěpánová 12. Rozhodčí: Vyklický, Heinrich. Trestné hody: 13/12 - 13/11. Fauly: 15:15. Trojky: 11:5. Diváci: 164. Nejlepší hráčka: Nováková.

Hradec Králové - Slovanka 77:72 po prodl. (18:20, 36:39, 44:51, 65:65)
Nejvíce bodů: Steffanová 13, Březinová a Urbanová po 12, Ovsíková 10 - Šípová a Pospíšilová po 18, Dřevová 13. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko. Trestné hody: 14/13 - 35/23. Fauly: 25:16. Trojky: 8:5. Diváci: 573. Nejlepší hráčka: Šípová.

Valosun Brno - USK Praha 71:98 (23:27, 37:50, 57:70)

Nejvíce bodů: Loudenová 20, Vlková 18, Millerová 15, Zrůstová 12 - Elhotová a Matičová po 17, Whalenová 14, Pecková 12, Ferančíková 11. Rozhodčí: Komprs, Hanuš. Trestné hody: 27/17 - 22/17. Fauly: 17:21. Trojky: 2:5. Diváci: 400. Nejlepší hráčka: Elhotová.

Strakonice - Sparta Praha 69:58 (19:15, 32:22, 52:39)
Nejvíce bodů: Stará 19, Pospíšilová 16, Musilová 12, Stejskalová 10 - Ondřejová 15, Harissová 12, Obrusníková 9. Rozhodčí: Karásek, Smetana. Trestné hody: 31/23 - 15/10. Fauly: 18:28. Trojky: 8:4. Diváci: 300. Nejlepší hráčka: Musilová.