Veterán Mutombo se opět vrací do NBA | iSport.cz
31. prosince 2008 • 09:35

Veterán Mutombo se opět vrací do NBA

Autor: ČTK
Dikembe Mutombo
TOP VIDEA
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvaačtyřicetiletý pivot Dikembe Mutombo bude znovu hrát NBA. Stejně jako v předchozí sezoně se dohodl s Houstonem na návratu na palubovky a podepsal s Rockets jednoletou smlouvu.Stává se tím opět aktuálně nejstarším hráčem soutěže, kterým byl dosud devětatřicetiletý Sam Cassell z Bostonu.

Mutombo tak má před sebou 18. sezonu v NBA, v té předchozí odehrál za Houston 39 zápasů, přičemž většinu minut nasbíral po únorovém zranění hvězdného Jao Minga.

Rodák z Konga chtěl po sezoně ukončit kariéru, ale nyní se rozhodl, že Rockets znovu vypomůže. Klubu se uvolnil prostor na Mutombovu mzdu po vánoční výměně rozehrávače Steva Francise do Memphisu.

Mutombo je druhým nejúspěšnějším hráčem historie NBA podle počtu zblokovaných střel (3278) za slavným Hakeemem Olajuwonem. Hráč vysoký 219 cm prošel v kariéře šesti kluby - před Houstonem nastupoval za Denver, Atlantu, Philadelphii, New Jersey a New York.

 
Články odjinud


Články odjinud