Nymburk bude hrát o vše | iSport.cz
5. ledna 2009 • 13:41

Nymburk bude hrát o vše

Autor: ČTK
Ladislav Sokolovský
TOP VIDEA
Liberec - Slavia: Po přesném centru Stancia zkušeně skóroval hlavou Škoda, 0:1 Liberec - Slavia: Po přesném centru Stancia zkušeně skóroval hlavou Škoda, 0:1
SESTŘIH: Karlovy Vary - Vítkovice 9:1. Totální demolice hostů, kteří tak prohráli šesté utkání v řadě SESTŘIH: Karlovy Vary - Vítkovice 9:1. Totální demolice hostů, kteří tak prohráli šesté utkání v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Perný boj o uchování šancí na postup ze základní skupiny v Evropském poháru podstoupí v úterý basketbalisté Nymburka, kteří na palubovce černohorské Podgorici po třech prohrách v řadě nutně potřebují zvítězit.Pokud by znovu prohráli a Vršac ve druhém utkání skupiny zdolal suverénního lídra Bilbao, ztratili by čeští šampioni před závěrečným domácím duelem právě s Vršacem i poslední zbytky nadějí.

"Nemáme už moc kam couvnout, jenom výhra nás udrží ve hře. Pak by to byla jenom teorie. Proto ze sebe musíme vymáčknout všechno," řekl ČTK kapitán Ladislav Sokolovský.

Nymburk je ve druhé nejvýznamnější evropské klubové soutěži přitlačený ke zdi, po čtyřech odehraných zápasech jsou Středočeši ve skupině poslední s jedinou výhrou a třemi prohrami, stejnou bilanci, ale lepší skóre, má i Podgorica.

Vršac má na kontě dvě vítězství a stejný počet nezdarů, zatímco jasný lídr Bilbao je se čtyřmi triumfy už prvním jistým postupujícím. O druhé místo si to rozdají Vršac, Podgorica a Nymburk.

"Naše šance pořád žije a máme to ve svých rukou, což je pokaždé důležité," uvedl nymburský trenér Muli Kacurin, jehož tým před dnešním odletem na pražské Ruzyni zbrzdily nepříznivé klimatické podmínky.

Vydatné sněžení asi o dvě hodiny opozdilo odlet nymburské výpravy do Budapešti, kde na ně čekal další spoj do Podgorici. "Každá hodina se nám při cestování hodí, ale tohle se ještě dá překousnout," podotkl Sokolovský.

Český zástupce si postup ze základní skupiny Poháru ULEB před sezonou vytýčil jako jeden z hlavních cílů sezony, v Černé Hoře tak bude bojovat o "holé přežití". A také bude napravovat nedávný ligový kolaps v Děčíně, kde v této sezoně poprvé na domácí scéně po šestnácti zápasech poznal přemožitele.

"Proto jsme po tom utkání naplánovali velmi tvrdé tréninky, zařadili jsme jich do našeho programu i několik navíc. Snažili jsme se, aby hráči přidali a z těch chyb se poučili. Snad se to teď pozitivně projeví," věřil Kacurin.

Bude také doufat, že jeho svěřenci zopakují výkon z prvního vzájemného utkání v Pardubicích, v němž Nymburk dokázal Podgoricu po napínavém závěru porazit.Duel mezi Podgoricou a Nymburkem začne v úterý v 19:00 SEČ, Vršac vyzve Bilbao o hodinu dříve.

Témata:  sport, basketbal, nymburk
 
Články odjinud


Články odjinud