Nový Jičín si poradil s Libercem

0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Hráči druhého celku tabulky z Nového Jičína si v lize basketbalistů připsali další vítězství. V dnešním utkání 37. kola doma porazili Liberec 77:65. Zápas rozhodla druhá čtvrtina, v níž hosté nastříleli pouhopouhých pět bodů.

Trenér vítězů Zbyněk Choleva nicméně výkon soupeře ocenil. "Liberec hraje velice dobře, rychle a jsou nebezpeční. Ve druhé čtvrtině se nám dařilo v obraně i v útoku, čímž jsme Liberec po povedené první čtvrtině přibrzdili a nenechali jsme je myslet na to, že by zde mohli dnes vyhrát," uvedl novojičínský kouč.

Liberecký trenér Jan Slowiak vyzdvihl hru domácího mužstva v obraně. "Byli velice aktivní a myslím, že ji dokázali v některých fázích utkání ještě vystupňovat. My jsme utkání samozřejmě prohráli ve druhé čtvrtině, kde jsme dali jen pět bodů," podotkl Slowiak.

V utkání dvou posledních týmů tabulky zvítězila Opava v Kolíně 72:67. "Opava vyhrála zaslouženě, bojovala víc než my. Nedali jsme jasné koše, a když k tomu přidáme našich 18 ztrát, tak nemáme nárok vyhrát," povzdechl si kolínský kouč Predrag Benáček.

Ve hře o play off se udržely Poděbrady po výhře 85:73 nad Ostravou, která přitom po dravém nástupu záhy vedla o 13 bodů. "Domácí si dnes zasloužili vyhrát, nepoložil je ten začátek. My jsme se dostali několika mentálními chybami nepochopitelně z tempa.

Domácí se naopak vrátili do utkání a naši zkušení hráči začali zmatkovat. Nehráli jsme akce, jak jsme měli, navíc domácí začali hrát dobře v obraně," poznamenal ostravský trenér František Rón.

Liga basketbalistů - 37. kolo:

Poděbrady - Ostrava 85:73 (19:26, 49:39, 69:54)

Nejvíce bodů: Beneš 20, Castleberry 15, Stria a Tomanec po 14 - Arnold 20, Robinson 12, Mitchell 9. Rozhodčí: Paulík, Hartig, Hošek.
Trestné hody: 22/18 - 13/9.
Fauly: 21:26.
Pět chyb: 36. Castleberry - 35. Bohačík.
Trojky: 7:8.
Diváci: 400.
Nejlepší hráč: Beneš.

Kolín - Opava 67:72 (18:28, 35:47, 56:59)

Nejvíce bodů: Ames 17, Rogers 13, Pavlík 11 - Štec a Pumprla po 15, Hrubý 11, Kratochvíl 10. Rozhodčí: Vrážel, Rozsypal, Znamínko.
Trestné hody: 23/21 - 17/13.
Fauly: 21:22. Pět chyb: 39. Pumprla.
Trojky: 6:5.
Diváci: 610.
Nejlepší hráč: Pumprla.

Nový Jičín - Liberec 77:65 (20:19, 43:24, 60:44)

Nejvíce bodů: Šarovič 18, Walker 15, Gavlák 11, Muirhead 10 - L. Tóth 19, Marek a Meno po 11. Rozhodčí: Dolinek, Hruša, Holubek.
Trestné hody: 11/8 - 4/2.
Fauly: 12:16. Pět chyb: 40. T. Tóth (Liberec).