Nymburk má další titul | iSport.cz
Jiří Punčochář
30. května 2009 • 20:07

Nymburk má další titul

Vstoupit do diskuse
0
Nymburk,Nový Jičín
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jejich fanoušci zvedli nad hlavy kartonky s číslem 6, někteří z nich měli šestky namalované na tělech. A z plochy k nim na balkon dopadaly kapky šampaňského. Tak slavil svůj další basketbalový titul mocný Nymburk, silný panovník Mattoni NBL. Vyhrál ji už pošesté za sebou.Pochybnost se nesla vzduchem – nechce snad Nymburk slavit svůj další titul až doma, před plnou vlastní halou? Čtvrtý zápas finále ligy v Novém Jičíně už ukrajoval ze svojí třetí čtvrtiny a favorit tam před bouřícím hledištěm prohrával až o 15 bodů!

Ale ne... Nymburk se zvedl a v bitvě obhájil svoji reputaci. Po výhře 82:74 vyhrál celé finále 4:0 na zápasy a zopakoval tak deset let starý výkon domácího mužstva, které dosud jako jediné projelo celým play off s bilancí 10:0.

„Ukončit jsme to chtěli co nejdřív. Jasně, doma by čekala plná hala, ale naši fanoušci byli i tady. A my to oslavíme důkladně i tady. Stejně jako u nás,“ vykládal spokojený Radek Nečas, jeden ze sběratelů ligových titulů. Už jich má na kontě čtyři.

Nejvíc jich má Pavel Beneš, jeho bývalý nymburský spoluhráč. A hned za něj se s osmi triumfy zařadil současný kapitán mistra Ladislav Sokolovský.

Byla to sezona, jaká se zapíše do historie Mattoni NBL. Nymburk prohrál jediné utkání, na konci roku v Děčíně. Byl to ojedinělý výpadek. Jinak vládl. Na domácí podmínky vyrostlo monstrum, neporazitelná příšera. „Taková sezona se těžko někdy bude opakovat. Aby nějaký mančaft prohrál jenom jeden zápas za sezonu, to se bude těžko překonávat,“ dodal Nečas.

A oslava? Nymburk se zcela netradičně vydal z Nového Jičína ne domů, ale do nedaleké Ostravy na populární Stodolní ulici. Tam se rozjelo křepčení kolem poháru. Hráči si to vybrali v noci na včerejšek, když se chystali na poslední zápas.

Pořádný šrumec se ale rozjel už na bojišti. Vítězové si navlékli mistrovská trička, na hlavy narazili speciálně vyrobené kšiltovky. A začali bafat z doutníků. Šampaňským slavili tak vehementně, že brzo došlo! „Sakra, kde je šáňo? Kluci dělají randál a flašky jsou prázdný,“ ozval se zoufalý křik z mistrovské šatny.

„Chtěli jsme uhrát čistou sérii desíti výher, byl to náš cíl a ten jsme taky dostali. Jsme parta skvělých kluků, co víc říct,“ jásal lídr týmu Arthur Lee.

Nový Jičín - Nymburk 74:82 (22:20, 40:34, 60:51)
Nejvíce bodů: Šarovič 18, Pospíšil 15, Ubilla 12 - Lee 22, Schilb 17, Jagodnik 14, Benda 12.
Rozhodčí: Dolinek, Vyklický, Paulík.
Trestné hody: 23/19 - 19/15. Fauly: 22:22. Trojky: 7:5.
Diváci: 1100 (vyprodáno).
Konečný stav série: 0:4.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud