6. července 2009 • 20:51

Basketbaloví veteráni získali na MS v Praze sedm medailí

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Sedm medailí včetně jedné zlaté získali čeští basketbalisté na mistrovství světa veteránů v Praze. Titul vybojovaly domácí hráčky v kategorii nad 30 let, v níž však startovala jen tři družstva.

Na turnaji za účasti více než 150 týmů ze třiceti zemí se představila i řada legend českého basketbalu. Nejlepší ligový střelec v historii Josef Jelínek, Jiří Okáč a další bývalý reprezentant Václav Hrubý pomohli celku Košíř ke druhému místu v kategorii hráčů na 40 let, kterou vyhrálo Polsko.

Na stupně vítězů se prosadili i výběr na 55 let vedený kanonýrem Kamilem Brabencem, který skončil třetí za Ruskem a Moldavskem.

Nejlepší český basketbalista 20. století Jiří Zídek starší a jeho spoluhráči byli mezi muži nad 65 let šestí.