3. října 2009 • 19:50

Basketbalistky USK vyhrály až díky závěru

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Až v poslední čtvrtině, kterou vyhrály o 13 bodů, si basketbalisty USK Praha zajistily vítězství v duelu 2. kola ligy v Trutnově. Ještě tři a půl minuty před koncem byl totiž stav vyrovnaný.

Pak ale obhájkyně titulu předvedly šňůru deseti bodů a vítězstvím 80:70 vybojovaly druhou výhru v sezoně. Osmnácti body se na tom podílela Kateřina Elhotová.

Druhou výhru ze dvou zápasů si připsaly i hráčky vicemistrovského Brna a Hradec Králové. Brňanky přehrály Karlovy Vary 88:37 i díky 20 bodům Romany Hejdové, Hradec se zase mohl opřít o zkušenou Evu Horákovou, která 17 body a 15 doskoky přispěla k výhře 77:69 na hřišti Valosunu Brno.