14. října 2009 • 20:08

Brňanky se pomstily výhrou na USK

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Basketbalistky Frisco Brno zvítězily v prvním vzájemném zápase sezony nad svým přemožitelem z loňského finále USK Praha 92:75. Domácí vysokoškolačky sice v úvodu zápasu vedly, pak ale odešly fyzicky a druhý poločas se stal jasnou záležitostí hostů.

USK citelně scházela i zraněná rozehrávačka Whalenová.

Basketbalistky USK hrály ještě v neděli večer na přípravném turnaji v Jekatěrinburgu, únava na nich ale zpočátku znát nebyla a už po čtyřech minutách vedly o šest bodů. Brňanky však srovnaly krok a až do konce druhé čtvrtiny se hrál rychlý a velmi vyrovnaný basketbal.

Ve hře USK se postupně začínala objevovat hluchá místa a nedorozumění, zřejmě způsobená i absencí Whalenové, která kvůli zranění oka nebyla ani na lavičce.

Brno se stále zlepšovalo, začalo mnohem lépe doskakovat pod oběma koši a rozevírající se nůžky mezi výkony obou týmů se po přestávce naplno projevily. Během prvních čtyř minut druhého poločasu měly Brňanky skóre 13:2 a zatímco proměňovaly jeden brejk za druhým, domácím naprosto odešla souhra i koncovka.

Velký podíl na výhře třináctinásobných českých mistryň měly obě pivotky Kulichová a McWilliamsová, které dohromady zaznamenaly 17 doskoků. Kulichová přidala i 22 bodů.

"Hráli jsme špatně až malátně, měli jsme těžké nohy, ale předchozí zátěž není omluvou. Nebyli jsme schopni ubránit téměř nic a naopak jsme nedokázali zahrát rychlý protiútok. Neměli jsme na to kondičně," konstatoval po utkání trenér USK Lubor Blažek.

USK má o zápas méně, a tak je v tabulce až pátý. Před ním figurují ještě Trutnov, Hradec Králové a Strakonice. Hradec ovšem dnes zaváhal a především vinou mizerné střelecké úspěšnosti podlehl Karlovým Varům 61:77 a bez obou zraněných rozehrávaček dohrával ve velké křeči. První výhru po postupu do ligy si připsal nováček VŠ Praha, který porazil akademii Sparty 60:59.