Ženy Trutnova vyhrály první zápas o třetí místo

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Basketbalistky Trutnova porazily v prvním utkání o třetí místo v lize Slovanku 68:66 a jediná výhra je dělí od desáté bronzové medaile v historii klubu. Sérii mohou Východočešky ukončit v sobotu ve druhém utkání v Mladé Boleslavi, případný třetí duel by se hrál ve středu znovu v Trutnově.

Trutnov měl svoji oporu v Darině Mišurové, jež se pod čtvrtou výhru nad Slovankou v této sezoně podepsala 26 body a sedmi doskoky. Domácí tým dal prvních 11 bodů v zápase a soupeř na první koš čekal skoro čtyři minuty, přesto Slovanka stihla do konce poločasu skóre otočit.

Ve třetí čtvrtině dokonce hostující celek vedl až o pět bodů (54:49), ale v závěru se projevily větší zkušenosti svěřenkyň trutnovského kouče Martina Petrovického. "Vyhráli jsme zlepšenou obranou v konci utkání," konstatoval Petrovický.

Také v sériích o další umístění uspěly napoprvé domácí celky. Karlovy Vary v boji o páté místo porazily Valosun Brno 74:61, k sedmé pozici má blíže Hradec Králové po výhře 78:61 nad Strakonicemi.