23. října 2010 • 19:33

Nymburk v Jadranské lize poprvé narazil v Zadaru

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Basketbalisté Nymburka ve čtvrtém kole Jadranské ligy poprvé prohráli, chorvatskému Zadaru podlehli na jeho palubovce 60:73. Po večerních zápasech tak nejspíš přijdou o vedení v tabulce.

Sedminásobní čeští šampioni sice dali díky Michalu Křemenovi první koš zápasu, ale pak už jen dotahovali soupeřův náskok. Poločas prohráli rozdílem jedenácti bodů. V závěrečné čtvrtině se hostům povedlo snížit až na 58:64, ale domácí pak šňůrou sedmi bodů znovu odskočili.

Hráči Nymburka se v utkání nedokázali dostat do výhodných střeleckých pozic a zatlačit Zadar do defenzivy. V obraně chybovali a často faulovali, což domácí potrestali 19 body z trestných hodů, zatímco hosté jich stříleli jen třináct a proměnili osm.

Jadranská liga basketbalistů - 4. kolo:
KK Zadar - ČEZ Nymburk 73:60 (20:14, 36:25, 48:34)
Nejvíce bodů: Car 23, Vladovič 11, Brown 9 - Simmons 14, Pumprla, Nissim a Benda po 8. Trestné hody: 26/19 - 13/8. Fauly: 19:24. Trojky: 4:4.
19:00 Budučnost Podgorica - Radnički Kragujevac, Krka Novo Mesto - Croatia Záhřeb,
20:15 Hemofarm Vršac - Široki Brijeg, Igokea Aleksandrovac - Crvena Zvezda Bělehrad.