Koučem basketbalistek by měl zůstat Blažek | iSport.cz
8. listopadu 2010 • 14:14

Koučem basketbalistek by měl zůstat Blažek

Autor: ČTK
Slzy štěstí Lubora Blažka, kterého objímá Eva Vítečková
TOP VIDEA
V centru Plzně se sešli první fanoušci Kosova, vyhlíží souboj s Českem V centru Plzně se sešli první fanoušci Kosova, vyhlíží souboj s Českem
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Češi duel s Kosovem zvládnou. Nabízí se i další zápasy a vysoké kurzy SÁZKAŘSKÉ TIPY: Češi duel s Kosovem zvládnou. Nabízí se i další zápasy a vysoké kurzy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výkonný výbor České basketbalové federace (ČBF) jmenuje 25. listopadu trenéra ženské reprezentace na další období. Ve funkci zřejmě zůstane Lubor Blažek, který družstvo na přelomu září a října dovedl k zisku stříbrných medailí na domácím světovém šampionátu.Brzy by mělo dospět k dohodě jeho jednání s vedením federace, pro reprezentaci bude dalším vrcholem příští rok mistrovství Evropy v Polsku.

"Jednání s panem Blažkem se vyvíjejí dobře a všechno vypadá slibně," řekl ČTK předseda ČBF Miroslav Jansta poté, co dnes ministr školství Josef Dobeš slavnostně přijal část reprezentačního týmu i kouče Blažka ve svém pražském úřadu.

Blažek, na klubové úrovni trenér pražského USK, byl reprezentačním koučem zvolen loni v říjnu. S týmem pak prožil úspěšnou jízdu mistrovstvím světa na domácí půdě: Češky překvapivě došly až do finále, v němž podlehly výběru USA.

Šestapadesátiletý Blažek měl smlouvu s reprezentací jen do konce mistrovství. Dnes na svazové půdě se zástupci Sdružení basketbalových trenérů (SBT) provedl analýzu vystoupení českého týmu na šampionátu a nyní připouští, že by u reprezentace chtěl setrvat i v dalším období.

Po mistrovství přitom říkal, že kvůli velkému vytížení i z rodinných důvodů zvažuje svůj konec na reprezentační lavičce. "Ale reprezentace je pocta, to z nikoho nikdy nevyprchá," řekl ČTK Blažek.

K ministru Dobešovi zamířil s reprezentantkami Petrou Kulichovou, Kateřinou Elhotovou a Markétou Bednářovou. Hráčky Dobešovi předaly podepsaný dres, českou vlajku, knihu pojednávající o mistrovství a také zasklenou společnou fotografii se zlatou medailí.

Vedení federace chce otázku trenérského obsazení u ženského týmu definitivně vyřešit 25. listopadu na jednání výkonného výboru. Na něm by Blažek měl být potvrzen ve funkci i na další období.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud