VIDEO: Konečný před bojem o titul: Zvážil se a upaloval na hamburger! | iSport.cz
4. dubna 2012 • 20:50

VIDEO: Konečný před bojem o titul: Zvážil se a upaloval na hamburger!

Autor: frc
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 4. kola: Faltův gól roku, ultra dělovka Holeše či Dramého paráda
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vyhrál první souboj. Profiboxer Lukáš Konečný se sice o titul mistra světa WBO do 69,8 kg utká až ve čtvrtek večer, kdy ho v brněnské hale Vodova čeká Francouz Salim Larbi (pp od 21 hodin na Nova Sport a Voyo.cz). Nejlepší český bijec se však z prvního úspěchu radoval už ve středu odpoledne, kdy „udělal“ zápasovou váhu. A hned si dovolil první oslavu. Šel se najíst do fast foodu a poté zamířil do kina na film Okresní přebor.Může být prvním českým profiboxerem, který získá titul mistra světa. Ve středu už si Lukáš Konečný pás pro šampiona WBO ve váhové kategorii do 69,8 kg prohlédl zblízka na oficiálním vážení před soubojem se Salimem Larbim z Francie.

V brněnském nákupním centru Olympia byla přehlídka bojovníků netradiční atrakcí. Organizátoři postavili poblíž obchodů zmenšený ring, kam se chodili představovat všichni aktéři čtvrtečního galavečera pojmenovaného „Pěsti ve tmě“, jenž začíná v 18 hodin v hale Vodova.

Vstupenky od 920 Kč jsou k dispozici v síti Ticketportal a k vidění bude kromě duelu Konečný - Larbi pět dalších soubojů. Včetně utkání ženské mistryně světa Christiny Hammer, české naděje Štepána Horvátha a slovenské jedničky Martina Parlagiho.

Sám Konečný měl ale ve středu odpoledne jiné myšlenky než na box. Těšil se, až se zváží a bude moci po dlouhých měsících přípravy porušit životosprávu.

Hned z vážení upaloval Lukáš Konečný na hamburger a hranolky...

Hned, jakmile se postavil na váhu, která ukázala 69,7 kg, utíkal do nejbližší fastfoodové restaurace, kde si dal velký burger, smažená kuřecí křidýlka a hranolky. „Hodně jsem se těšil, až si dám něco nedietního,“ uvedl boxer. Poté šel s Horváthem do kina na film Okresní přebor.

Obojí však bylo jen malé rozptýlení před tím, co ho čeká. Proti Larbimu je 33letý český bijec jasným favoritem. Je lepším, zkušenějším, silnějším i agresivnějším bojovníkem.

Má za sebou 50 zápasů v profiringu, z nichž 47 vyhrál. O devět let mladší sok odboxoval jen 19 zápasů a uspěl sedmnáctkrát.

Lukáš Konečný vstupuje na váhu, před jeho mistrovským duelem všechno dobře dopadlo
Lukáš Konečný vstupuje na váhu, před jeho mistrovským duelem všechno dobře dopadlo

V žebříčku webu boxrec.com oba soupeře dělí 90 míst. Zatímco Konečný je třináctý, Larbi 103. „Věřím, že před domácím publikem vyhraju a Frantíka knockoutuju,“ říká nekompromisně otec tří dcer z Ústí nad Labem.

Pokud mu prognóza vyjde, stane se prvním Čechem, který bude mít v držení nejcennější titul v profesionálním boxu. O ten se už neúspěšně pokoušel před čtyřmi lety proti tehdejšímu králi Sergeji Dzinzirukovi z Ukrajiny.

Současný pás však má přídomek prozatímní, jelikož se ho vzdal momentálně zraněný šampion Zaurbek Bajsangurov z Ruska. S ním by se měl vítěz střetu Konečný - Larbi utkat do 90 dní o to, kdo bude nezpochybnitelná jednička.

„Taková jsou pravidla, ale já to beru tak, že když vyhraju teď, budu jasným mistrem světa. Ten pás totiž budu mít já a ne Bajsangurov,“ dodává Konečný.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud