Dva páry rukavic legendárního Aliho se vydražily za 15 milionů korun | iSport.cz
2. prosince 2012 • 19:35

Dva páry rukavic legendárního Aliho se vydražily za 15 milionů korun

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Teplice - Liberec očima redaktora: Jaká opatření musel dodržovat? Co ohlasy?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva páry rukavic boxerské legendy Muhammada Aliho byly prodány v aukci za 771 696 dolarů (15 milionů korun). V jedněch bývalý profesionální mistr světa v těžké váze zvítězil v roce 1964 ještě jako Cassius Clay nad Sonnym Listonem. Druhé pocházejí ze slavného zápasu, v němž Ali v roce 1971 prohrál v newyorské Madison Square Garden s Joem Frazierem, který soupeře v závěrečném patnáctém kole poslal k zemi.Rukavice pocházejí z pozůstalosti někdejšího Aliho trenéra Angela Dundeeho, jenž zemřel letos v únoru v devadesáti letech.

Část dražby památečních předmětů z jeho majetku, která vynesla celkem 1,3 milionu dolarů, půjde na konto Aliho charitativní nadace. Druhá část bude použita na zaplacení péče o Dundeeho dceru, která trpí roztroušenou sklerózou.

Nový majitel cenných rukavic si podle organizátora dražby přál zůstat v anonymitě. Podle šéfa aukční sítě Davida Kohlera šlo o rekordní částky zaplacené za boxerské propriety ve veřejné dražbě.

V tomto roce se však jiné rukavice z vítězného duelu s Floydem Pattersonem během oslav Aliho 70. narozenin v Las Vegas prodaly za 1,1 milionu dolarů.

Muhammad Ali, legenda boxu, trhá rekordy i mnoho let po ukončení kariéry. Jeho rukavice byly vydraženy v neděli za patnáct milionů korun
Muhammad Ali, legenda boxu, trhá rekordy i mnoho let po ukončení kariéry. Jeho rukavice byly vydraženy v neděli za patnáct milionů korun

Témata:  sport, box, ali, rukavice, dražba
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy by mohla pokračovat od 25. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud