Pět kol a K.O.nec! Kličko složil Puleva a obhájil tituly mistra světa | iSport.cz
15. listopadu 2014 • 23:34

Pět kol a K.O.nec! Kličko složil Puleva a obhájil tituly mistra světa

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
LIGA NARUBY: Rittig se Starkou tleskali Julišovi, Guľa ordinoval tiki-taku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko obhájil své tituly mistra světa v těžké váze. Svého bulharského vyzyvatele Kubrata Puleva knokautoval v 5. kole. Kličko musel povinně obhajovat titul IBF, ve hře byly zároveň i další mistrovské pásy WBA, WBO a menší IBO.Kličko si ve vyprodané aréně v Hamburku v 66. souboji připsal 63. výhru, z toho třiapadesátou KO. Zároveň ukončil Pulevovu neporazitelnost.

VIDEO: Takhle bojovali Kličko s Pulevem

Osmatřicetiletý Kličko vstoupil do souboje hodně ostře, hned v prvním kole poslal Puleva dvakrát k zemi a bulharský vyzyvatel byl viditelně otřesený. Šestnáct tisíc diváků ve vyprodané hamburské O2 areně si dál užívalo jasné převahy ukrajinského favorita. Ve 3. kole byl Pulev podruhé počítaný a bylo zřejmé, že duel vypsaný na 12 kol skončí předčasně.

O to se Kličko postaral v pátém kole. Levým hákem trefil bulharského boxera pod oko a ten skončil s krvavým obličejem na lopatkách. Po 20 výhrách poprvé odešel z ringu poražen, za hamburský zápas nicméně inkasoval 1,4 milionu dolarů. Kličko získal více než čtyřnásobek 5,7 milionu.

Kličko absolvoval úspěšnou obhajobu už posedmnácté. "Předvedl slušný výkon, nebylo to zadarmo," řekl staronový šampion. "Chtěl bych toto vítězství věnovat i svým krajanům na Ukrajině, prožívají teď těžké časy," dodal borec, jehož přítelkyní je americká modelka Hayden Panettiere.

Oba borci se měli utkat už v září, ale ukrajinský šampion zápas odložil kvůli zranění bicepsu. Soupeř jej posléze obvinil, že zdravotní potíže předstíral.

Pro Kubrata Puleva skončil zápas už v pátém kole
Pro Kubrata Puleva skončil zápas už v pátém kole

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud