SHOW. Fury po titulu zpíval ženě Aerosmith, Kličko nevěřil | iSport.cz
29. listopadu 2015 • 14:00

SHOW. Fury po titulu zpíval ženě Aerosmith, Kličko nevěřil

Autor: jab, ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Rolinek má zase radost z hokeje. S Vrchlabím chci postup, říká útočník SE SIMONOU: Rolinek má zase radost z hokeje. S Vrchlabím chci postup, říká útočník
Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zdrcený, šokovaný a s několika tržnými ranami. Tak odcházel z ringu jedenáct let neporažený kolos Vladimir Kličko. Vyšší dívčí mu uštědřil britský obr Tyson Fury. Nový boxerský šampion, se kterým je spojen podivuhodný životní příběh, se po největším vítězství v kariéře chopil mikrofonu a dojal manželku i 55 tisíc lidí na fotbalovém stadionu v Düsseldorfu."Viděl jsem se v zrcadle a opravdu to nebyl hezký pohled, ale takový je box," hlesl po svém 28. titulovém zápase Kličko, který prohrál s Furym na body a přišel o čtyři mistrovské pásy organizací WBA, WBO, IBO a IBF.

Pro ukrajinského drtiče, který vládl těžké váze devět a půl roku, byl zápas v Düsseldorfu hodně nezvyklý. Obvykle má totiž v ringu se 198 centimetry nad soupeři navrch, tentokrát proti němu ale stál ještě vyšší protivník. Fury je vysoký neuvěřitelných 206 centimetrů. "Dosah paží hrál velkou roli. Snažil jsem se, ale nešlo to. Opravdu ne, ani jsem nebyl dost rychlý," štvalo Klička.

Jméno má Fury po Tysonovi

Fury ziskem titulu naplnil proroctví svého tatínka. Potomek irských kočovníků se narodil tři měsíce před termínem a lékaři mu nedávali velké šance na přežití, John Fury jim však řekl, že osudem jeho syna je žít a stát se mistrem světa v těžké váze.

A druhého ze šesti synů také příhodně pojmenoval po někdejším americkém boxerském šampionovi Miku Tysonovi.

"O tohle jsem usiloval celý život. Jsem zrozený k boji," bušil si do prsou Fury. "Splnil se mi sen. Jsem asi šestý nebo sedmý šampion v těžké váze z Británie, ale řekl bych, že jsem první z Irska. To je hodně velký."

V euforii, která pramenila nejen z vítězství, Fury v ringu zazpíval své těhotné manželce Paris a 55 tisícům diváků v hledišti hit I Don't Wanna Miss a Thing od skupiny Aerosmith. "Včera jsem se dozvěděl, že čekáme dítě. Snažili jsme se o to dva roky, takže je to třešnička na dortu," dojímal se britský hromotluk. Kličko při zpěvu slavné písni nevěřil vlastním očím a raději se obrátil s lahví v ruce zády.

Tohle byl zkrátka večer Tysona Furyho. Nejlepší v kariéře, nejlepší v životě.

VIDEO: Podívejte se, jak Fury zpíval Aerosmith

Kličko uznal šokující porážku. S Furym už mluví o odvetě

Tysonu Furymu gratuluje k výhře jeho manželka Paris
Tysonu Furymu gratuluje k výhře jeho manželka Paris

Témata:  sport, box, kličko, Fury, video
 
Články odjinud


Články odjinud