19. dubna 2017 • 09:00

Česká boxerská reprezentace poměří síly s výběrem Rakouska

Autor:
Čeští boxeři se utkají s rakouskou reprezentací. Zápas se koná v pražské hale Spojů v sobotu.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3 CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3
SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle stojí za to vidět! Do Prahy míří nejlepší rakouští boxeři, aby ve vzájemném zápase proti české boxerské reprezentaci změřili svoje síly v přípravě na nadcházející ME. Již tuto sobotu 22. dubna od 18:00 budou mít fanoušci rohovnického sportu možnost vidět v pražské hale TJ Spoje 11 mezinárodních duelů v klasickém boxu. „Rakouský tým je relativně silný a naši boxeři to nebudou mít jednoduché. Utkání je součástí přípravy na červnové mistrovství Evropy a po několika týdnech fyzické přípravy a naplánovaných zahraničních turnajích, je toto jedna z mála možností, kdy se česká reprezentace představí před domácím publikem,“ říká Michal Soukup, který nově připravuje část národního týmu.Mistrovství Evropy je letos zároveň kvalifikací na podzimní mistrovství světa. Evropa získá pouze osm míst, přestože se mistrovství světa uskuteční v německém Hamburku. Účast na světovém šampionátu je tak pro české boxery velkým lákadlem i proto, že v případě úspěšné nominace se dá očekávat podpora fanoušků. A nejen jich. Většina českých reprezentantů má totiž i zkušenosti z německé bundesligy, kde vloni hájili barvy klubu BigBoard Praha.

„Po loňské účasti našeho pražského oddílu v 1. bundeslize, jsme se letos rozhodli podpořit českou reprezentaci. Naplánovali jsme proto několik mezistátních utkání, abychom do Prahy znovu přilákali evropskou boxerskou špičku a pomohli tak nejlepším českým boxerům s jejich přípravou na nadcházející mistrovství Evropy a světa,“ říká Dušan Palcr, majitel klubu BC BigBoard Praha.

Úvod sobotního galavečeru obstarají tři předzápasy, které nabídnou atraktivní mezinárodní duely v lehkém veltru, polotěžké a těžké váze. Poté již přijde na řadu hlavní program, kde se postupně utkají nejlepší boxeři České republiky a Rakouska v osmi vahách od bantamu až po supertěžkou. K vidění bude i zápas v současnosti nejúspěšnějšího českého boxera Zdeňka Chládka, který se utká s šampiónem Rakouska Marcelem Rumplerem.

„Od konce loňského roku se nově připravuji v Pražském rohovníku pod Michalem Soukupem a máme jasný cíl, kterým je nominace do Tokia,“ říká Zdeněk Chládek, který okusil atmosféru olympijských her v Londýně před 5 lety. „Moc se na zápas těším. Není mnoho příležitostí představit se před pražským publikem navíc v národním dresu, což je pro mě pokaždé velkou ctí a věřím, že fanoušci vytvoří našemu týmu opravdu domácí prostředí.“

Přestože termínový kalendář je díky mistrovství světa letošní rok opravdu nabitý, tento duel mezi českými a rakouskými boxery by neměl být jedinou možností, vidět české boxery v ringu proti evropské špičce.

„Kromě jednání s ostatními evropskými federacemi o dalším mezinárodním utkání finišujeme s přípravou galavečera, na kterém chceme domácím fanouškům představit ten nejlepší světový box. Praha bude ve druhé polovině roku hostit zápas výběru Evropy proti Kubě,“ odhaluje plány Ladislav Kutil, šéf BC BigBoard Praha. „Doufám, že nás fanoušci boxu podpoří a dorazí v hojném počtu tuto sobotu do haly TJ Spoje na Balkáně,“ dodává Ladislav Kutil, sám úspěšný český reprezentant a několikanásobný mistr ČR v boxu.

Lístky v ceně 150 Kč na tribunu a 500 Kč ke stolu do VIP sekce budou k prodeji na místě před akcí nebo v předprodeji na www.kutilgym.cz . Utkání začíná od 18:00 v hale TJ Spoje, Na Balkáně 450/25, Praha 3.

Předzápasy:
64 kg Ahmed SIMSEK - tba
81 kg Islam ASLAHANOV - Matěj Vais
91 kg Salami OLUWASEUN -  Nikola Manasijevič

Hlavní program:
56 kg Mattin NAZARY - Erik Huliyev
60 kg Murat SAYGIN - Lukáš Dekýš
64 kg Daniel JANICIJEVIC - Pavel Polakovič
69 kg Marcel RUMPLER - Zdeněk Chládek
75 kg Edin AVDIC - Vitali Bojko
81 kg Umar DZAMBEKOV - Kamil Hladký
91 kg Stefan NIKOLIC - Tomáš Ivachov
91+ kg Habib VUCITRNA - Adam Kolařík

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze