20. července 2017 • 12:36

Draci Brno ovládli Český baseballový pohár. Přehráli Třebíč Nuclears

Autor:
Draci Brno pošestnácté vyhráli Český baseballový pohár.
TOP VIDEA
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Draci Brno pošestnácté vyhráli Český baseballový pohár. Úřadující domácí šampioni ve finálovém zápase porazili Třebíč Nuclears na jeho hřišti 3:2. Rozhodly o tom úspěšné odpaly Petra Čecha, Přemka Chrousta a Martina Schneidera. Třebíč kontrolovala dvoubodovým odpalem Taylora McKnighta v osmé směně. V poslední směně se už domácím baseballistům nepodařilo minimálně vyrovnat.Ve finálovém zápase dlouho dominovali nadhazovači. Až do šesté směny Američané Devon Barker za Třebíč a Wesley Roemer za Draky Brno nepovolili soupeřům ani jeden bod. Pro první si doběhl Arnošt Dubový po odpalu Petra Čecha. Toho poté stáhl Přemek Chroust. Na 3:0 zvýšili dvacetinásobní domácí šampioni po hitu Martina Schneider v sedmé směně. Celkem Draci zaznamenali deset úspěšných odpalů.

Třebíč Nuclears, která je v baseballové extralize nováčkem, dokázala zareagovat až v osmé směně. V ní předvedl dvoubodový odpal Taylor McKnight, nejúspěšnější pálkař domácích během finálového zápasu. „Nadhoz sice nebyl hezký, ale řekl jsem si, že jdu do toho tvrdě a vyšlo to. Draci prokázali, že se proti nim velice těžce prosazuje. Hrají nepříjemně a jejich ulívky byly účinné,“ dodal Američan McKnight, který finále zdramatizoval.

V závěrečné směně ale další bod Třebíč nepřidala a Draci se mohli radovat z triumfu v Českém baseballovém poháru. „Byla to velká baseballová bitva. Třebíč měla v prostředku zápasu převahu, my jsme však měli více produktivních směn. Vítězství bylo zasloužené,“ dodal Arnošt Nesňal, generální manažer Draků Brno, kteří ovládli základní část domácí extraligy.

„Lidi se nás ptají, jestli nás baví neustále vyhrávat, a my na to odpovídáme stejně – určitě ano. Ale Třebíč byla důstojným soupeřem a hrálo se v opravdu skvělé atmosféře,“ doplnil Schneider.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  baseball, pohár, Draci Brno
 Klasická verze
Mobilní verze