5. září 2017 • 18:47

Brněnští Draci mají v bojích o titul již deset výher

Autor:
Nadhazovač Radim Chroust
TOP VIDEA
Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse
Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po dlouhé reprezentační pauze čekaly na brněnské Draky další tři zápasy v rámci Nadstavby o titul. Soupeřem jim byl tým Eagles Praha, kterému Draci uštědřili tři porážky a zajistili si postup do bojů o medaile.V prvním utkání však Draci museli o výhru pořádně zabojovat. Hostující nadhazovač Tomáš Duffek byl totiž dlouho nad jejich síly. Obhájci titulu si tak museli počkat až na devátou směnu, kdy již na kopci soupeře stál Holanďan Rick van Dijck. Trpělivou hrou na pálce si nakonec vybojovali těsnou výhru 2:1.

„Na pálce i v obraně byla trochu vidět pauza, kterou jsme měli,“ řekl po zápase manažer Draků Arnošt Nesňal. „Nebylo to jednoduché. Trochu se nám ochladilo a najednou i pálky byly trochu zamrzlé. Ale vytěžili jsme z minima maximum, stejně jako soupeř. Jsem rád za tohle vítězství.“

V neděli pak byl k vidění rozdílný souboj. Hostující nadhazovači se totiž potýkali s kontrolou svých nadhozů a domácím Drakům tak darovali spoustu met zdarma. Brněnský tým toho dokázal využít a již po dvou směnách vedl vysoko 7:0. Zápas byl pak za stavu 11-1 ukončen již po sedmi směnách pro vysoký rozdíl ve skóre.

O den později se oba soupeři utkali potřetí, když se celá série přesunula do hlavního města. V něm se domácí ujali vedení 1:0 hned v první směně, ale na víc se proti výborně házejícímu Wesleymu Roemerovi nezmohli. Naopak Draci svému soupeři uštědřili lekci z efektivity, když z minima šancí doběhli pro šest bodů a zajistili si tak desátou výhru v Nadstavbě o titul.

Na Draky nyní čekají poslední čtyři zápasy v Nadstavbě. Ten nejbližší ve středu večer, kdy přivítají brněnské Hrochy. Již nyní však mají Draci zajištěný postup minimálně do semifinále. Pokud však udrží první místo, tak postoupí přímo do finále extraligy.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze