14. července 2011 • 05:00

Golfista McIlory: Drzoun má za domem celý svět

Autor:
TOP VIDEA
Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
VŠECHNA VIDEA ZDE

_Že se v Hollywoodu koncentruje celý svět je známá věc. Golfista Rory McIlroy má v Holywoodu, severoirském městě, kde žije, po kupě golfový svět. Každý kousek jeho tréninkového areálu imituje nějaké významné hřiště. Doma může nacvičovat rány pro americké i ostrovní turnaje. Je to jedno z jeho tajemství úspěchu.Před US Open si Rory McIlroy nechal na svém tréninkovém hřišti za domem zastřihnout hrubou trávu, tzv. rough, přesně na výšku toho amerického. Pak se učil z obtížného porostu poslat míček na požadovaná místa. I to mu pak pomohlo vyhrát na US Open, kde se Evropanům historicky daří prachmizerně.

Před The Open ho zase případní pozorovatelé mohli zahlédnout, jak se lopotí v hlubokých jámách, tzv. bunkerech. Ty jsou svojí zrádností a kolmými stěnami zase příznačné pro ostrovní linksová hřiště, na jakém se bude ode dneška hrát další turnaj kategorie major.

„Tohle je golfistův sen. Mám tady celý svět. Na moje přání se tady dělají různé úpravy, abych měl dokonalé možnosti přípravy,“ pochvaluje si McIlroy.
Sídlo společně s pozemkem koupil zhruba před dvěma lety.

35
Tolik milionů korun má hodnotu sídlo Roryho McIlroye

Tehdy byl nadějným mladíkem, hrnoucím se drze kupředu. Dnes je 4. mužem světového žebříčku a vítězem US Open. O tom, že mu k tomu pomohl areál se čtyřmi jamkami za domem, není nutné pochybovat.

I před The Open tady odehrál mnoho úderů. Řada odborníků sice zpochybňovala McIlroyovo rozhodnutí celé tři týdny od US Open nehrát ani jeden turnaj, ale on se hájí.


„Často jsem to tak dělal. Tři týdny pauzy jsem měl i před Masters a zahrál jsem tam tři velmi dobrá kola. Musel jsem do sebe všechno vstřebat a vrátit se zase připravený,“ tvrdí McIlroy. Prvních deset dní po návratu z Ameriky sice obíhal akce jako politik nebo slavný herec, ale pak se zase stáhnul do klidu a pracoval.

Video štábu BBC, který do svého království pustil, ukazuje McIlroyovu přípravu velice názorně. Golfista si naháže míčky do bunkeru model Road Hole, což je jedna z nejzáludnějších jamek na světě, z níž se téměř nedá dostat, a pak vyhazuje ven jednu ránu za druhou. Pečlivě, s důrazem na každý detail.

„Mám to tady jako investici do budoucna. Vzhledem k tomu, že jsem vyhrál první major, se už vyplatila,“ mne si ruce mladý Ir

Rory McIlroy s trofejí pro vítěze Quail Hollow Championship
Rory McIlroy s trofejí pro vítěze Quail Hollow Championship

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  Rory, mcilroy, golf, video
 Klasická verze
Mobilní verze