Místo vedení trapas. Stenson si pokazil narozeniny "sněhulákem" | iSport.cz
6. dubna 2012 • 11:40

Místo vedení trapas. Stenson si pokazil narozeniny "sněhulákem"

Autor: Jan Vlášek
Vstoupit do diskuse
0
Henrik Stenson se chytá za hlavu po své nevydařené ráně
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři legendy golfové historie zahájily prestižní golfový turnaj Masters. Arnold Palmer, Gary Player a Jack Nicklaus odstartovali slavnostními odpaly boj o zelené sako pro vítěze, které sami navlékli dohromady třináctkrát.I letos se je v Augustě snaží napodobit kompletní světová špička. Fantasticky rozjetý úvodní den měl Švéd Henrik Stenson. Nejprve směřoval za rekordem hřiště, když na úvodních deseti jamkách zvládl zahrát šest úderů pod par hřiště a jistě vévodil celkovému pořadí. „Jeho hra byla impozantní,“ chválil ho i Tiger Woods.

Jenže na poslední jamce poslal Stenson první ránu do lesa. Z toho se nedokázal vzpamatovat, zahrál dokonce čtyři rány nad par a musel se nakonec spokojit s děleným čtrnáctým místem po prvním dnu.

„Uděláte malou chybu, pak přidáte další a pak už se to nabaluje jako sněhová koule. A tak jsem udělal sněhuláka,“ komentoval s nadhledem skóre osm. „Tohle se mi snad ještě nestalo,“ dodával hráč, který si takhle pokazil den svých 36. narozenin.

Pořád na tom však byl o něco lépe než trojnásobný vítěz turnaje Phil Mickelson nebo světová jednička Luke Donald. Tomu dokonce hrozila diskvalifikace kvůli špatně vyplněné kartě se skóre.

Jenže za chybně vypadající zápis nemohl golfista, ale turnajový fax. Katastrofický start zažil kudrnatý mladík Rory McIlroy, ale nakonec srazil skóre o ránu pod par.

Spokojen nemohl být ani Tiger Woods, který ztratil pět ran na vedoucího Lee Westwooda. „Špatně jsem se rozehřál a pak se to se mnou táhlo na hřišti,“ říkal Woods, který o hřišti tonoucím v horku a vlhku prohlásil, že těžší snad již být ani nemůže. A to ještě hrozil déšť.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud