22. dubna 2018 • 18:32

Úžasná Spilková. V Rabatu skončila druhá, prohrála až v play off

Autor: ,
TOP VIDEA
Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty
Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší česká golfistka Klára Spilková byla blízko obhajobě turnaje Ladies European Tour v Rabatu. Po čtyřech kolech o vítězce rozhodl rozstřel mezi třemi hráčkami. Drama play off Spilková bohužel nezvládla. Na druhé jamce uspěla Švédka Jenny Haglundová. Česká hráčka skončila druhá spolu s Australankou Sarah Kempovou.I přes nezdařenou obhajobu loňského titulu se jedná o fantastický úspěch nejen samotné Spilkové, ale i celého tuzemského golfu.

Druhé místo je druhým nejlepším nejlepším výsledkem české hráčky na LET v kariéře. Do finálového kola šla Spilková ze třetího místa se ztrátou dvou ran na Lynn Carlssonovou ze Švédska a Kempovou. Kolo zahrála v paru a celkem měla jako Kempová a Haglundová skóre -3. O obtížnosti celého turnaje svědčí i fakt, že jen čtyři hráčky zvládly soutěž pod par.

Dnešní výsledek vynesl Spilkové prémii 33 750 eur (855 000 korun).

Druhé místo je druhým nejlepším nejlepším výsledkem Spilkové na LET v kariéře. Vyneslo jí prémii 33.750 eur (855.000 korun) a posun na třetí příčku v letošním pořadí evropského okruhu, v kterém loni skončila čtvrtá.

"Bezprostředně po play off se samozřejmě cítím trochu zklamaná, ale celkově beru výsledek všema deseti. Jsem na sebe pyšná. Kdyby mi někdo před turnajem garantoval, že skončím druhá, tak mu řeknu, že se zbláznil, že to není možné. Pro mě je to úlet," uvedla Spilková v tiskové zprávě.

Do finálového kola šla česká golfistka ze třetího místa se ztrátou dvou ran na Lynn Carlssonovou ze Švédska a Kempovou. Nejdříve chybovala na obou pětiparech úvodní devítky, ale na druhé naopak na pětiparech skórovala. Díky birdie na sedmnácté jamce se dostala do rozstřelu. Kolo obešla v paru a celkem měla jako Kempová a Haglundová skóre -3. Jen čtyři hráčky zvládly soutěž pod par.

V play off na první jamce zahrála Spilková par stejně jako soupeřky, proto se osmnáctka hrála znovu a tentokrát si první výhru na LET zajistila Haglundová. Trochu tím navázala na své úspěšné krajanky na majorech - Pernilla Lindbergová letos ovládla ANA Inspiration a Anna Nordqvistová loni Evian Championship.

V marocké metropoli se třiadvacetileté Spilkové daří. Na Lalla Meryem Cupu skončila v roce 2013 osmá a o dva roky dříve sedmá. V tomto týdnu ale kvůli nové roli dlouho nebyla ve své kůži. "Před odletem do Maroka i na místě jsem cítila nervozitu. Přece jen jsem ještě takovou obhajobu nezažila. Byl to pro mě jeden z nejtěžších turnajů," dodala.

Druhé české golfistce Šideri Váňové závěrečný den nevyšel ideálně, zahrála šest ran nad par a s celkovým výsledkem +14 obsadila dělené 53. místo.

Témata:  Rabat, LET, golf, Sport, ženy
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze