17. července 2018 • 17:23

Skvělý úspěch! Mladé české golfistky sahaly na ME po bronzu

Autor:
Úspěšné golfistky. Češky reprezentovaly v tomto složení: trenér Václav Raška, Tereza Chlostová, Tereza Koželuhová, Sarah Hricíková, Gabriela Vítů, Agáta Vahalová, Patricie Macková, kapitán Milan Mojžíš
TOP VIDEA
KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba? KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba?
TOP MOMENTY extraligy: Tleskáme Zámorského fair-play a Dudovo entrée TOP MOMENTY extraligy: Tleskáme Zámorského fair-play a Dudovo entrée
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velkým úspěchem skončilo z českého pohledu mistrovství Evropy hráček do 18 let. Národní tým ve složení Sarah Hricíková, Tereza Koželuhová, Gabriela Vítů, Patricie Macková, Tereza Chlostová a Agáta Vahalová vybojoval vynikající čtvrté místo z devatenácti evropských týmů. „Musí se nám to tedy hodnotit velmi kladně,“ uvedl Milan Mojžíš, kapitán výběru. České golfistky na šampionátu ve Švédsku měly dokonce na dosah třetí příčku.Češky vyrovnaly historicky nejlepší umístění z roku 2015. A přitom mohlo být ještě lépe, bronz byl blízko.

Po úvodních dvou kolech, hře na rány, postupoval český tým do play off z výborného čtvrtého místa, které obhájil i po jamkových soubojích. Ve čtvrtfinále české dorostenky zvítězily nad silným týmem Německa, o postup do finále prohrály s favorizovanými Italkami.

Do utkání o bronzové medaile proti Švédkám nevstoupily české reprezentantky příliš dobře, po dopoledních forsoumech prohrávaly 0:2. Což bylo nakonec rozhodující. Odpolední singly rozehrály o poznání lépe, Gabriela Vítů velmi rychle zvítězila.

Jenže Sarah Hricíková a Patricie Macková po vyrovnaných soubojích prohrály na poslední 18. jamce, Tereza Koželuhová a Tereza Chlostová svá vyrovnaná utkání půlily.

Takže výsledek nakonec vyzněl pro Švédky v poměru 5:2. „K bronzu mnoho nechybělo, dva duely dopadly smolně porážkami na osmnácté jamce,“ hodnotil týmový kapitán Milan Mojžíš. „Jeli jsme sem s cílem postoupit z kvalifikace do prvního koše a nakonec z toho byl boj o medaile, proto se nám mistrovství hodnotí velmi kladně. Hráčkám bych chtěl poděkovat za skvělé výkony,“ dodal Mojžíš.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze