7. září 2008 • 16:49

Langer vyhrál turnaj golfových veteránů

Autor:
Bernhard Langer
TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER o Spartě: Hráči jsou jak leklé ryby. Mrtvý tým, říká Jiránek LIGOVÝ INSIDER o Spartě: Hráči jsou jak leklé ryby. Mrtvý tým, říká Jiránek
Rozklad Sparty přichází v koncovkách zápasů. Podívejte se na góly, které dostala před koncem Rozklad Sparty přichází v koncovkách zápasů. Podívejte se na góly, které dostala před koncem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Německý golfista Bernhard Langer ovládl závěrečný den veteránského turnaje profesionálních golfistů Casa Serena Open v Roztěži poblíž Kutné Hory a celkově vyhrál s náskokem tří úderů.Mnohonásobný vítěz elitních světových turnajů včetně dvou Masters za to získal šek na 90 tisíc eur.

Jediný český hráč Jan Juhaniak skončil na děleném 61. místě, za které se vyplácí v přepočtu 25 tisíc korun. I kvůli němu sledovalo poslední den turnaje několik stovek diváků, nejlepší trojici doprovázelo po hřišti na 300 golfových fandů.

Langer se předvedl ve skvělém světle už v sobotu a dnes od první jamky dával soupeřům ve flightu najevo, kdo získá premiérovou trofej na zbrusu novém hřišti. Vedení už nepustil a ani menší problémy na sedmé jamce ho nedostaly z tempa. Druhý skončil Velšan Ian Woosnam o třetí místo se podělili Američan Bob Boyd s Angličanem Gordonem Brandem. Woosnam zůstal v čele žebříčku podle vydělaných peněz, ale Langer se k němu významně přiblížil.

Langer ukázal, že na české půdě se mu obzvlášť daří, před jedenácti lety vyhrál na Karlštejně turnaj v rámci European Tour. Německý golfista má k tuzemsku vřelý vztah, protože jeho otec se narodil a vyrůstal poblíž Šumperka.

A Langer rád připomíná, že má v Česku rodinné kořeny a dodnes i řadu dobrých přátel. "Jsem hrozně moc rád, že jsem vyhrál. Mám svůj český double a také první vítězství na evropské seniorské Tour," uvedl Langer.
Juhaniak začal stejně dobře, jako v sobotu skončil: dvě birdie na úvod ho na okamžik posunuly vzhůru, ale i když nakonec hřiště obešel s třemi údery nad par, neodjížděl nespokojený. I proto, že za sebou nechal zvučná jména, včetně Victora Garcíi, otce současné hvězdy světového golfu.

"Já jsem si zdejší účast opravdu moc užil, i když jsem v pátek byl trochu nervózní a hřiště se mi někdy špatně četlo. Spoluhráči mě ale přijali velmi dobře, výborně se ke mně chovalo jako k jedinému Čechovi i vedení turnaje. Prý jsem pomohl přilákat i více diváků a to mě těší," řekl ČTK český hráč.

Výsledky:

1. Langer (Něm.) 201 (67+67+67), 2. Woosnam (Wales) 204 (68+67+70), 3. Brand (Angl.) 205 (68+67+70) a Boyd (USA) 205 (67+68+70), 5. Hospital (Šp.) 206 (67+69+70) a Mitchell (Ang.) 206 (67+67+72), ...61. Juhaniak (ČR) 222 (78+70+74).

Témata:  sport, golf, Casa, serena, open, langer

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze