Čejka skončil osmý na turnaji ve Scottsdale

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Americký golfista Troy Matteson vyhrál v dodatečném rozstřelu turnaj Arizona Open ve Scottsdale a získal svůj druhý titul na okruhu PGA.

Na děleném osmém místě skončil český rodák s německým pasem Alex Čejka, který tak zaznamenal druhý nejlepší výsledek této sezony a definitivně si zajistil účast v elitním seriálu i pro příští rok.

Devětadvacetiletý Matteson si na vítězství zadělal v 2. a 3. kole, v nichž shodně zahrál devět ran pod par. V nedělním závěrečném kole však zahrál na posledních dvou jamkách bogey a dotáhli se na něj Rickie Fowler a Jamie Lovemark. O vítězi tak rozhodl až dodatečný rozstřel a po druhé jamce se přece jen radoval Matteson. Výhra mu vynesla prémii 900.000 dolarů.

Závěrečný den se vydařil Čejkovi, který šesti ranami pod par zahrál své nejlepší kolo na turnaji a celkově se dostal na 13 ran pod par. Za vítězným Mattesonem zaostal o pět úderů. To ho vyneslo až na osmé místo, což byl po páté příčce v Renu jeho druhý nejlepší výsledek v letošním roce. Do elitní desítky se dostal ještě devátým místem na květnovém Players Championship.

Osmým místem si Čejka definitivně zajistil kartu pro příští ročník prestižní americké série a zároveň inkasoval 135.000 dolarů. Celkem letos získal na prémiích 953.664 dolarů a ve finančním žebříčku si polepšil o pět míst na 93. příčku.

Golfový turnaj amerického okruhu PGA Arizona Open ve Scottsdale (par 70, dotace 5 milionů dolarů):
1. Matteson 262 (72+61+61+68) na druhé dodatečné jamce, 2. Fowler 262 (65+64+69+64), Lovemark 262 (69+64+65+64), 4. Lunde (všichni USA) 264 (66+67+65+66), Clark (JAR) 264 (68+64+65+67), 6. Weir (Kan.) 265 (66+67+71+61), Molder (USA) 265 (67+65+70+63), 8. mj. Čejka (Něm.) 267 (67+67+69+64).